Польща купить у США 500 ракетних систем HIMARS. Їх може отримати й Україна
- Збройні сили Польщі отримають від США близько 500 мобільних реактивних систем залпового вогню M142 HIMARS.
- Американські партнери також розглядають постачання цих ракетних систем і Україні у рамках наступного пакета військової допомоги.
- M142 HIMARS здатні стріляти на 100 км снарядами для РСЗВ і на 300 км тактичними балістичними ракетами.
Польща планує посилити свої ракетно-артилерійські війська потужними американськими системами M142 HIMARS. Очікується, що буде закуплено близько 500 одиниць, якими будуть укомплектовані понад 80 батарей. Вже тривалий час Україна просить партнерів про постачання цих ракетних систем і, схоже, що Білий дім уже готовий їх надати.
Заборона розповідає про озброєння Польщі та України американськими ракетними системами HIMARS, а також про їхні особливості.
M142 HIMARS для Польщі: подробиці запиту Міноборони
26 травня 2022 року міністр національної оборони Польщі Маріуш Блащак повідомив, що надіслав запит до США на закупівлю 500 високомобільних реактивних систем залпового вогню (РСЗВ) M142 HIMARS. Замовлення здійснюється для реалізації польської ракетної програми під назвою HOMAR.
Зазначається, що американські системи HIMARS надійдуть на озброєння понад 80 сформованим батареям реактивної артилерії Збройних сил Польщі. «Ми плануємо високий рівень полонізації техніки та її інтеграцію з польською системою бойового управління», — повідомив очільник польського Міноборони.
Як пише Visegrád 24, у 2019 році республіка уклала перший контракт зі США на закупівлю 20 M142 HIMARS на суму в $414 мільйонів. На озброєння вони надійшли у 2020-му.
Читати більше новин в TelegramДопомога США: чи отримає Україна ракетні системи
Українська влада вже тривалий час веде переговори із західними партнерами щодо постачання більш важкого озброєння, зокрема реактивної артилерії з більшим радіусом дії. І, як пише CNN, адміністрація президента США Джо Байдена начебто готова озброїти Україну передовими ракетними системами, зокрема M142 HIMARS та M270 MLRS. Зазначається, що вони можуть бути включені вже до наступного великого пакета військової допомоги, про який буде оголошено на початку червня 2022 року.
Раніше США відмовлялися передавати Україні такі типи озброєння, побоюючись, що ЗСУ можуть використовувати їх для завдання ударів по глибокому тилу окупантів на території Росії. Як пише Reuters, українська та американська сторони зараз ведуть переговори щодо обмеження ризиків ескалації конфлікту у разі постачання далекобійних типів зброї.
«У нас є побоювання щодо ескалації конфлікту, але ми, як і раніше, не хочемо встановлювати географічних обмежень або надто сильно зав’язувати їм руки тим, що ми їм даємо», — заявив американський чиновник на правах анонімності.
РСЗВ M142 HIMARS: чим особливі
M142 HIMARS — це американська ракетна артилерійська система підвищеної мобільності (High Mobility Artillery Rocket System) на колісному шасі, полегшена версія реактивної системи залпового вогню M270 MLRS.
За даними Military Today, призначена для використання у складі з’єднань повітряно-десантних військ і морської піхоти за принципом стріляй-і-тікай. У США надійшла на озброєння у 2005 році. Виробляється на потужностях компанії Lockheed Martin.
Система HIMARS була розроблена у двох конфігураціях:
- пускова установка для шести 227-мм ракет M26 або M30/M31(бувають комулятивно-уламкові, фугасні, касетні, керовані), що летять на відстань 2-100 км в залежності від типу снаряда;
- пускова установка для одної тактичної балістичної ракети MGM-140 ATACMS (Army TACtical Missile System), що летить на відстань до 300 кілометрів.
Перезарядження HIMARS здійснюється екіпажем дистанційно з вогневої позиції, щоб уникнути контрбатарейного вогню. У цьому допомагає вбудований кран. Сам процес перезарядження займе до 5 хвилин. Склад екіпажу — три особи (3 особи (водій, артилерист, командир).
Раніше Заборона розповідала про головні фішки протикорабельних ракет Harpoon, які Україні пообіцяла передати Данії для захисту узбережжя від посягань російського морського флоту.
Читати більше новин в Telegram