Польща змінила правила перебування для українських біженців
- 30 червня Анджей Дуда підписав закон, який змінює низку норм щодо українців, які перебувають у Польщі за програмою тимчасового захисту.
- Так, програму виплат зі ставкою 40 злотих на день вирішили повністю не скасовувати, а також розширили можливості працевлаштування для українців.
- Зміни почали діяти з 1 липня.
Польща змінила правила в’їзду та перебування українців, які рятуються від війни. Так, документ PESEL UKR та статус тимчасового захисту відтепер можуть отримати ті громадяни України, які в’їхали на територію Польщі з сусідніх держав Європейського Союзу. Також цей документ та усі виплати, які надаються разом з ним, дозволили поновлювати навіть після тривалої відсутності у Польщі, що раніше було неможливо. Однак для цього є певні умови.
Заборона розповідає про правила життя у Польщі для українських біженців, які почали діяти з 1 липня 2022 року.
Статус тимчасового захисту у Польщі: що змінилося з 1 липня
30 червня 2022 року президент Польщі Анджей Дуда підписав закон щодо змін у правилах допомоги громадянам України, які шукають прихистку у країні через війну.
Оновлені правила почали діяти з 1 липня:
- відновлення PESEL UKR:
- PESEL — універсальна електронна система реєстрації населення у Польщі (аналог українського ІПН). Якщо громадянин України виїжджає з Польщі на понад 30 днів, PESEL UKR та всі виплати по ньому будуть автоматично втрачені. При цьому, якщо ви виїхали у межах Шенгенської зони, то після повернення у Польщу його можна відновити. Оформити документ відтепер можна навіть якщо в’їжджаєте у Польщу не з території України.
- Важливо! Причина повернення має бути обґрунтована, наприклад, активні бойові дії у місці проживання, догляд за хворими батьками тощо;
- створення гнучких умов на ринку праці для українців:
- збільшення можливостей для запису українців на курси польської мови;
- створення додаткових дитячих центрів для маленьких українців;
- збільшення кількості місць у дитячих садках для українців;
- виплату 40 злотих на день вирішили не скасовувати, але діятиме вона тільки 120 днів з моменту приїзду у Польщу. Заяву треба подавати кожного місяця на наступний день після того, як закінчився термін дії попередньої виплати. Невчасно подані заяви братися до розгляду не будуть;
- поляки, які прихистили у себе українських біженців, зможуть оформити грошові виплати тільки на найвразливіші категорії:
- люди з інвалідністю;
- багатодітні жінки;
- вагітні.
Раніше Заборона розповідала про зміни правил прийому біженців з України у Чехії. Прага офіційно більше не буде приймати українців і навантаження перерозподілять між іншими регіонами країни.
Читати більше новин в Telegram Читати більше новин в Telegram