'
Читаєте зараз
У Чехії змінили правила прийому біженців з України

У Чехії змінили правила прийому біженців з України

Ilona Kivva
Автор:
  • У Празі з 16 червня закрили центр допомоги Україні, який реєстрував біженців та допомагав їм з житлом.
  • Працюватиме тільки довідкова служба, яка надаватиме українцям консультації щодо виїзду у інші регіони країни.
  • Причинами стали перенаселеність мегаполіса та початок туристичного сезону, через який потрібно розвантажити частину готелів та пансіонів міста.

У Чехії реорганізують реєстрацію українських біженців. Прага офіційно більше не буде приймати українців і навантаження перерозподілять між іншими регіонами країни. Приїхати саме до столиці все ще можливо, але безкоштовний притулок там більше не надаватимуть.

Заборона розповідає про зміни прийому біженців з України у Чехії.


Прага більше не прийматиме українських переселенців

У Празі з 16 червня 2022 року закривається Регіональний центр допомоги Україні (KACPU) через перенаселеність міста, пише видання Ceske Noviny.

«Прага переповнена, вони [українці] не знайдуть у ній житла, а навіть щодо розміру оренди, то їм вигідніше поїхати в інший регіон. У біженців ще є можливість отримати безкоштовний квиток», — зазначив мер міста Зденек Гржіб.

Працювати у KACPU продовжить тільки довідкова служба, яка допомагатиме українцям з інформацією щодо житла у інших регіонах та пошуках дешевої короткострокової оренди у Празі. На Центральному вокзалі будуть розміщені листівки та інформаційні щити для українських вимушених переселенців, але офіційна гуманітарна допомога там також завершилася.

Читати більше новин в Telegram

Ключовим аспектом для ухвалення такого рішення став початок туристичного сезону. Багато біженців живуть у готелях чи хостелах, які використовуються для розміщення туристів. Щоб їх розвантажити, міська влада Праги планує упродовж літа розширити місткість гуртожитків та перемістити туди частину українців.

Голова МВС країни Віт Ракушан заявив, що після закриття столичного KACPU Чехія реорганізує реєстрацію біженців у центрах в інших регіонах. Так, оформленням документів дещо ускладниться для прибулих, адже доведеться одразу вирушати до певного округу. Або якщо ви прибули до Праги, звертатися до Департаменту притулку та міграційної політики МВС, що може затягнути процедуру.

Рішення Праги щодо біженців з України розкритикували 

За даними Ceske Noviny, від початку повномасштабної війни в Україні Регіональний центр у Празі зареєстрував понад 98 000 біженців, але забезпечив житлом тільки близько 10% — 9 930 осіб. Тому деякі чиновники з інших регіонів вважають, що закриття KACPU не допоможе зменшити наплив українських тимчасових переселенців у столицю, а лише спричинить додаткові проблеми у пошуку необхідної допомоги.

«Біженці можуть отримати візу в поліції у справах іноземців або в Департаменті притулку та міграційної політики міністерства внутрішніх справ (OAMP) і будуть жити в Празі. Це допоможе? Ні. Мова йде не тільки про те, де людина буде жити, а про допомогу з усіма формальностями та екстреним притулком», — висловив думку губернатор Південної Моравії Ян Гроліх.

Прем’єр-міністр Чехії Петр Фіала також зазначив, що центри допомоги добре зарекомендували себе, тому закриття празького міською владою є необдуманим.

Раніше Заборона розповідала про рішення польського уряду закрити програму виплат українцям щоденної грошової допомоги. У Міністерстві внутрішніх справ країни переконані, що чотирьох місяців виплат було більше ніж достатньо, щоб українці змогли адаптуватися та знайти роботу.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій