'
Читаєте зараз
Польща змінить умови роботи для лікарів з України

Польща змінить умови роботи для лікарів з України

Анастасія Могилевець

Уряд Дональда Туска посилить вимоги до українських лікарів, які працюють в Польщі. Щоб здійснювати практику, їм необхідно буде підтвердити знання польської мови на рівні B1. Наразі лікарі-переселенці не зобов’язані складати мовний іспит, пише Rzeczpospolita.

Розгляд змін до законодавства Сеймом заплановано на 15 травня. Нововведення торкнеться і стоматологів (їх виділяють в окрему категорію, адже у Польщі таких спеціалістів не вважають класичними лікарями). Якщо більшість в парламенті проголосує за поправки, то вони можуть набути чинності з 1 липня 2024 року.

Лікарі повинні будуть подати до районної медичної ради документ про знання польської мови до 1 січня 2026 року. Якщо медики не матимуть такого підтвердження, вони втратять право на практику лікаря чи стоматолога. У Вищій Лікарській Раді, яка проводить мовні іспити для іноземних лікарів, пропонують запровадити для українських спеціалістів тест на рівні B2.

«Іспит з польської мови на рівні B1 не охоплює медичної термінології та лексики, процедур та лікування, а це є ключовим для роботи в медичній бригаді. Це особливо важливо в клінічній роботі, де стан пацієнта часто вимагає негайної реакції та співпраці членів лікувальної групи», – пояснила адвокатка з медичного права Йоанна Вельголавська-Пілас.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій