Померли кілька сотень дітей: у ВООЗ попередили про небезпечні ліки
- Всесвітня організація охорони здоров’я понад рік проводить розслідування щодо низки індійських та індонезійських фармкомпаній.
- Вони є виробниками дитячих сиропів від кашлю та застуди, які асово продаються у азійських та африканських країнах.
- У складі сиропів було виявлено сполуки, які застосовуються у виробництві охолоджувальних рідин для двигунів.
У Гамбії, Індонезії та Узбекистані у 2022 році понад 300 дітей померли після вживання сиропів від кашлю, виготовлених двома індійськими фармацевтичними компаніями. У складі препаратів було виявлено отруйні хімічні сполуки: подібні речовини також можуть міститися у низці ліків від індонезійських виробників.
Заборона розповідає про розслідування ВООЗ щодо небезпечних речовин у дитячих сиропах.
Деякі сиропи від кашлю викликають ураження нирок — ВООЗ
Всесвітня організація охорони здоров’я закликала 194 країни-членкині якнайшвидше перевірити ліки, зокрема сиропи від кашлю, на наявність у складі небезпечних речовин, пише The Guardian.
Уряди попросили видати законодавчі акти на вилучення з полиць аптек та магазинів продукції, виготовленої індійськими та індонезійськими компаніями:
- Maiden Pharmaceuticals (Індія);
- Marion Biotech (Індія);
- PT Yarindo Farmatama (Індонезія);
- PT Universal Pharmaceutical (Індонезія);
- PT Konimex (Індонезія);
- PT AFI Pharma (Індонезія).
Також мають бути проведені перевірки інших виробників та постачальників.
Читати більше новин в TelegramУ сиропах від кашлю цих фармацевтичних компаній виявили високий рівень діетиленгліколю та етиленгліколю. Тільки у 2022 році понад 300 дітей (переважно віком до п’яти років) у Гамбії, Індонезії та Узбекистані померли після вживання ліків. В усіх постраждалих була гостра ниркова недостатність. Підозрюється, що зі смертями в Гамбії та Узбекистані пов’язані саме препарати від Maiden Pharmaceuticals та Marion Biotech. Компанії не коментують ситуацію або повністю заперечують наявність речовин у ліках.
«Оскільки це не поодинокі випадки, ВООЗ закликає ключові зацікавлені сторони, задіяні в ланцюжку поставок медичних препаратів, вжити негайних і скоординованих заходів. Крім перерахованих вище, можуть постраждати Філіппіни, Східний Тимор, Сенегал і Камбоджа. Всі вони можуть мати забруднені хімікатами ліки в продажу», — заявили в організації.
Серед небезпечних препаратів названо:
- Promethazine Oral Solution;
- Kofexmalin Baby Cough Syrup;
- Makoff Baby Cough Syrup;
- Magrip N Cold Syrup.
Діетиленгліколь і етиленгліколь: чим небезпечні
Етиленгліколь — це спирт, що має хімічну формулу C2H6О2, а діетиленгліколь — сполука, яка утворюється завдяки поєднанню молекул цього спирту, пише Strephonsays.
Ці органічні речовини не мають кольору та запаху, але солодкі та тягучі на смак. Вони застосовуються в основному у виробництві охолоджувальних рідин для двигунів і є дуже токсичними.
Вживання речовин чи вдихання їх випарів може спричинити біль у животі, блювоту, діарею, ускладнене сечовипускання, зміну психічного стану та гостре ураження нирок, яке може призвести до смерті.
«Ці забруднювачі є токсичними хімічними речовинами, які використовуються як промислові розчинники та антифризи. Вони можуть бути смертельними навіть у невеликих кількостях, і ніколи не мають знаходитися в ліках», — наголосили у Всесвітній організації охорони здоров’я.
Раніше Заборона розповідала про хворобу Strep A, від якої у Великій Британії померли кілька дітей. Це вкрай небезпечна хвороба, але якщо вчасно почати лікування антибіотиками, вона не становить загрози.
Читати більше новин в Telegram