Читаєте зараз
Понад 10 років роздував бізнес-імперію: Дональда Трампа визнали винним у шахрайстві

Понад 10 років роздував бізнес-імперію: Дональда Трампа визнали винним у шахрайстві

Анастасія Бодюл

Нью-йоркський суддя Артур Енгорон визнав Дональда Трампа та його дорослих синів відповідальними за шахрайство та скасував бізнес-сертифікацію Trump Organization, заявивши, що Трампи надавали неправдиві фінансові звіти протягом приблизно десяти років. Це привело його в Білий дім, пише CNN.

Це цивільний позов генеральної прокурорки Нью-Йорка Летиції Джеймс стосовно постійних порушень законодавства штату. Суд визнав фінансові звіти, які Трампи надавали кредиторам і страховикам, неправдивими, і сказав, що вони неодноразово займалися шахрайством. Енгорон наказав анулювати деякі бізнес-ліцензії Трампа як покарання, що ускладнить або унеможливить для них ведення бізнесу в Нью-Йорку, незалежний спостерігач наглядатиме за операціями Trump Organization.

Позов Джеймс є однією з кількох юридичних проблем для Трампа, лідера республіканців на виборах наступного року. За останні шість місяців йому чотири рази висували звинувачення: у Джорджії та Вашингтоні, округ Колумбія, — у змові з метою скасувати його програш на виборах 2020 року; у Флориді — у накопиченні секретних документів, а на Мангеттені — у фальсифікації ділових записів, пов’язаних із замовчуванням, сплаченими йому від імені.

Організація Трампа у 2022 році була засуджена за податкове шахрайство у непов’язаній кримінальній справі за допомогу керівникам ухилятися від податків на такі пільги, як квартири та автомобілі. Компанію оштрафували на $1.6 мільйона. Один із керівників, давній фінансовий глава Трампа Аллен Вайссельберг, визнав себе винним і відсидів п’ять місяців у в’язниці.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій