'
Читаєте зараз
Поради Уляни Супрун. Про що розповідає в.о. міністра охорони здоров’я України

Поради Уляни Супрун. Про що розповідає в.о. міністра охорони здоров’я України

Сергій Сурепін

Уляна Супрун – зірка «українського» фейсбуку. Вона вже 2 роки обіймає посаду в.о. міністра охорони здоров’я України, та користувачам соцмережі полюбилася відносно нещодавно. Усе це – завдяки її порадам, які стосуються здоров’я.

«Заборона» згадує найбільш пам’ятні висловлювання Супрун.

 

Спілкування з тваринами робить людей щасливішими

«Домашні улюбленці – це не лише любов. Вони також позитивно впливають на здоров‘я людей. Звісно, якщо ви не маєте на них алергії. Дослідники припускають, що це відбувається через зростання рівню гормонів окситоцину та нейромедіатора серотоніну, що разом забезпечують появу відчуття щастя. Крім того, в деяких дослідженнях було виявлено, що спілкування з тваринами має заспокійливий ефект, що сприяє зниженню артеріального тиску та зменшенню частоти серцебиття».

Сидіння на дивані вбиває

«Незалежно від віку чи наявних проблем зі здоров‘ям, години, які ми витрачаємо на сидіння в офісних кріслах, автомобілях або ж на дивані, буквально нас вбивають. А саме 9% людей по всьому світу щорічно. Цьому можна ефективно протидіяти. Рецепт дуже простий – фізична активність. Яка саме і в якій кількості вже визначили науковці. Від 60 до 75 хвилин помірної фізичної активності, таких як ходьба, катання на велосипеді або гра в теніс, нівелюють смертельні ризики навіть від тривалого сидіння – близько 8 годин».

Пробіжки продовжують життя

«Все завдяки тому, що біг дає кардіонавантаження, які так потрібні для здоров’я серця. Не обов’язково пробігати довгі кілометри. Мінімальна корисна доза фізичної активності вас приємно здивує. Бігайте протягом 5-10 хвилин щодня у комфортному для вас темпі і це вже спрацює! Втім, якщо можете – бігайте більше».

Як не захворіти від кондиціонера

«Кондиціонер, як і авто, потребує регулярного догляду. Брудні фільтри в кондиціонерах можуть забруднювати повітря бактеріями, як наслідок – сприяють розвитку респіраторних інфекцій. Тому вчасно робіть техобслуговування кондиціонера та обов’язково слідкуйте за чистотою фільтрів. На початку нового сезону активного використання кондиціонера фільтри варто почистити або ж замінити на нові».

Вейпінг – не панацея

«Існують дослідження, які вказують, що люди, які намагаються відмовитися від куріння за допомогою електронних сигарет, мають менші шанси на успіх, у порівнянні з тими, хто ці пристрої не використовує. Використання електронних сигарет некурцями, особливо дітьми та підлітками, може призвести до виникнення нікотинової залежності та підвищує ризик почати курити звичайні сигарети. Небезпечним є і пасивне куріння е-сигарет, особливо для вагітних жінок та дітей».

Вимірювати окружність талії – важливо

«Вимірювання окружності талії – найбільш точний показник, що дозволяє виявити кількість абдомінального жиру, що накопичується на рівні талії, в черевній порожнині. Він може оточувати життєво необхідні органи, такі як кишківник, підшлункову залозу та печінку, та порушувати їх функцію. Що більша частка такого жиру в організмі, то вищі ризики появи серцево-судинних хвороб, інсульту, діабету, метаболічного синдрому та навіть деяких видів раку».

Як безпечно робити манікюр

«На жаль, вірогідність отримати вірус, такий як гепатит, під час косметичних процедур є реальною загрозою, якщо в салоні не дотримуються правил контролю чистоти обладнання. Підготували інструкцію, яка допоможе переконатися, що в салоні краси дотримуються основних заходів для зниження ризиків передачі інфекцій: гігієна рук, стерилізація й дезінфекція інструментів та очищення меблів, вентиляція, сортування та утилізація відходів».

Засмага небезпечна

«Засмага жодним чином не сприяє здоров’ю. Надмірне перебування на сонці є одним з факторів ризику розвитку раку шкіри. Близько 3 мільйонів випадків раку шкіри діагностується по всьому світу щорічно. І хоча рак шкіри поширеніший серед людей, що мають світліший колір шкіри, проте це не означає, що більш смагляві люди в безпеці. Тому якщо ви гарно засмагаєте та швидко темнішаєте – не розслабляйтся. Вам так само шкідливе ультрафіолетове випромінювання».

Як безпечно їсти солодке

«Комбінації цукру, білого борошна, масла та транс-жирів можна назвати своєрідним «діабетом на тарілці». Ці інгредієнти з високими ризиками появи серцево-судинних хвороб, ожиріння, карієсу, хвороб печінки та деяких видів раку. Якщо вам все-таки важко відмовитись від солодкого, ось кілька порад: готуйте власні десерти, контролюйте порції та кількість солодкого та одразу чітко визначайте порцію».

Глютен – не зло

«Глютен або клейковина – запасний білок. Він міститься в зернах злаків, як-от, пшениці, ячменю, жита та всіх похідних продуктах, включно з булочками, батонами та пивом. Також глютен додають до ковбасних виробів, молочних продуктів, різних соусів. Він надає цим продуктам густоти та в‘язкості, тримає вологу та в деяких випадках не дає засохнути. Глютен абсолютно безпечний для більшості людей і добре засвоюється організмом. Якщо його купити окремо і просто з‘їсти, то це не зашкодить рівно нічим 99% з нас. Так само безпечно ми їмо м‘ясо або яйця, які також містять білок».

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій