'
Читаєте зараз
Pornhub розповів, яке порно дивилися у світі. У топі України — хентай, куколд та сквірт. Розбираємось, чому

Pornhub розповів, яке порно дивилися у світі. У топі України — хентай, куколд та сквірт. Розбираємось, чому

Maria Pedorenko
Порно в Україні: на Pornhub дивляться хентай, куколд та сквірт

Pornhub — один із найпопулярніших порносайтів у світі — опублікував глядацьку статистику року, що минає: що найчастіше дивилися у світі, які жанри були в тренді пошукових запитів, яка порнозірка найпопулярніша й не тільки. Україна в підсумках року від Pornhub посідає особливе місце — 5 рядок у списку з 20 країн, де за переглядом порно люди проводять найбільше часу. Чи варто цьому дивуватися і що ще про уподобання українців свідчать дані Pornhub? Редакторка Заборони Марія Педоренко поговорила про це й не тільки із сексологинею, фундаторкою науково-популярної конференції та освітнього проєкту про сексуальність SEX.Prostir Юлією Ярошенко.


Красномовні запити

За результатами аналізу мільярдів відвідувань статистична команда Pornhub обрала 10 пошукових запитів — вони визначають те, яким був 2021 рік. Приміром, майже на 140% частіше люди шукали романтичний контент. Фразу «броманс» (тандем слів «бро» — братушка і «романс»), що позначає ніжні, теплі та необов’язково романтичні стосунки між чоловіками, утричі більше шукали на розділі сайту з гомосексуальним порно.

Цього року глядачів найчастіше цікавив груповий секс, відео, що включають йогу, фітнес та інші спортивні активності, секс-челенджи, порно з трансперсонами та сусідами по кімнаті, обмін партнерами та навіть готична тематика.

Замикають десятку запити в стилі «how to…»: як робити кунілінгус або мінет, як правильно надіти презерватив та голити геніталії, як довше протриматися до оргазму, як мастурбувати і знайти точку G, а також як навчитися сквірту. Сквірт — це так званий струменевий оргазм, під час якого з жіночої уретри виділяється велика кількість рідини. Є ще таке явище як жіноча еякуляція, яку теж називають сквіртом, проте серед учених досі точаться дебати, чи можна розглядати їх як один і той самий процес.

Популярність останнього виду запитів можна пояснити тим, що для багатьох людей порно стає джерелом ідей та інформації. Сексологиня Юлія Ярошенко розповідає Забороні, що перегляд порно може бути своєрідним навчанням: «Є запит, як робити й що робити, але ніхто не знає [через прогалини в сексуальній освіті], і тому хочеться подивитися, як це роблять інші».

На першому місці в цьому рейтингу Pornhub — хентай.

Що за хентай?

Простими словами, хентай — це дуже відвертий різновид аніме (японської мультиплікації), яка стала популярною у світі не лише завдяки Хаяо Міядзакі, історіям про Наруто та «Євангеліону», а й через анімаційне порно.

У хентаї, як і в будь-якому порно, є свої жанри. Наприклад, гомосексуальні стосунки між хлопцями називаються «яой», а між дівчатами — «юрі». Окремий жанр — порно з монстрами: найчастіше вони мають тентаклі — щупальця, які куди тільки не проникають. У хентаї навіть є термін, що описує вираз обличчя людини під час оргазму: очі, що закочуються, слина, піт, сльози, широко відкритий рот і висунутий язик. Це називається ахегао, і це також окремий жанр в анімаційному порно.

Згідно зі статистикою Pornhub, хентай став головним пошуковим запитом цього року. А в Бразилії й Росії він очолює рейтинги найпопулярніших жанрів порно. За словами Юлії Ярошенко, популярність хентаю свідчить як про схожість у сексуальних уподобаннях різних країн, так і про проблеми, що потребують розв’язання.

«Особливість мальованого порно в тому, що людина йде у світ атілесної сексуальності. Тобто ми представляємо не жінку чи чоловіка, а нереального міфічного героя. Найчастіше це свідчить про те, що тілесність не надто напрацьована й розвинена, а сексуальна зрілість не дуже висока», — пояснює експертка.

Ярошенко говорить про те, що таке ставлення до тілесності притаманне молодим людям, які ще не досягли сексуальної усвідомленості. Коли ж людина пізнає реальне збудження від живого тіла й почне рефлексувати про свої сексуальні фетиші, хентай не викликатиме особливої ​​реакції. І справді: якщо поглянути на віковий розкид даних про перегляд порно, категорія «хентай» найпопулярніша серед зумерів — молодих людей віком від 18 до 24 років.

«[Хентай] змушує подумати про еротику підлітка, який ще не переживав особливих тілесних емоцій. Але еротика його вже цікавить: він думає, фантазує на тему великого сексу, — пояснює Ярошенко. — І це нормально, тому що в підлітковому віці діти проходять кризи сексуальності. На якомусь етапі треба підглянути, на якомусь — пофліртувати з протилежною статтю. На якомусь етапі збуджує петинг, але не секс, на іншому етапі тілесне переживання стає більш бажаним, ніж петинг».

Що ще популярно?

Нога в ногу з хентаєм йде японське порно, трохи слідом — лесбійське, а замикають першу п’ятірку категорії «MILF» та «pinay». Мілф — це акронім від Mother I‘d Like to Fuck. Це сленговий вираз, який означає сексуально привабливу зрілу жінку. Пінай же — слово, яким позначають себе філіппінські жінки. Чоловіки з Філіппін називають себе «піной», проте цієї категорії в популярних запитах немає.

Зате є латиноамериканські та азійські жінки (asian/latina), мачухи та вчителі (stepmom/teacher), великі груди й великі темношкірі члени (big tits/BBC — big black cock), груповий секс (threesome — утрьох, gangbang — усі на одного), оральний та анальний секс, секс під час масажу та в публічних місцях, аматорське порно, а також категорія «ebony». Ебенове або чорне дерево тут ні до чого — таким терміном називають темношкірих жінок, які явно користуються популярністю серед любителів дорослого контенту.

Серед порноакторок виділяються дві: 25-річна Лана Роудс (Lana Rhoades) та 26-річна Абелла Дейнджер (Abella Danger). Обидві американки, та відео з ними за загальною кількістю переглядів перевалили за мільярд на кожну. Своєю чергою, не мільярди, але сотні мільйонів переглядів набирають відео з акторками, які працюють не на порностудії, а на себе. Найпопулярніша з них — yinyleon (ось її сторінка в Інстаграмі — фото еротичні, але не порнографічні).

Україна любить порно

Україна потрапила відразу у два рейтинги Pornhub: 14 місце у списку 20 країн, мешканці яких заходять на сайт найчастіше, та 5 місце серед країн, де люди проводять найбільше часу за переглядом порно. Юлія Ярошенко вважає, що в Україні порно дивилися б менше, якби в країні була якісніша сексуальна освіта і культура обговорення сексуальності: «У нас же це не прийнято й ганебно», — зазначає вона.

Експертка наголошує, що в самому перегляді порно немає нічого ганебного. Вона називає його хорошим інструментом для рефлексії, який може допомогти зрозуміти, що збуджує кожного з нас і які ми маємо таємні бажання. З розвитком людині треба навчитися втілювати їх із людьми, які мають бажання взаємодоповнити ці фантазії. Але на те, щоби пізнати себе, зазначає Ярошенко, йде багато років, оскільки нас цього ніде не вчать.

«Але в порно, на жаль, немає відповідей щодо того, як зав’язати стосунки. Нам показують фінальну точку сексуального переживання. Але ж сексуальність проявляється не тільки безпосередньо в сексі, але й у тому, як люди взаємодіють один з одним. Як між партнерами встановлюється відчуття іскри, напруження, потягу, бажання. Чи відчуваєте ви один одного, які емоції ви переживаєте — це все надзвичайно важливо», — каже сексологиня.

Що дивляться українці?

Найчастіше українці просто вбивають у пошуковий рядок Pornhub слово «секс» — цей запит іде у великому відриві. Слідом за ним категорія «російське домашнє» — аматорське порно із сусідньої держави. Юлія Ярошенко, сміючись, припускає, що популярність такого різновиду, можливо, пов’язана з бажанням чути зрозумілу мову. На третьому місці — лесбійський секс, крім нього в десятці є аніме та хентай, БДСМ, сквірт, мінет, зрада та знову зрілі жінки. Водночас виріс інтерес до жанру куколд. Він не увійшов до 10 найпопулярніших, проте статистичний відділ Pornhub зафіксував приріст подібних пошукових запитів у 224%.

Куколд (cuckold) — це сексуальний фетиш, у якому чоловік спостерігає за зрадою своєї партнерки. Цим терміном називають, власне, того, хто дивиться, але не бере участь. Для жінок є слово сексвайф (sexwife), проте якщо спостерігає за зрадою партнера саме жінка, її називають кукквін (cuckqueen).

Юлія Ярошенко пов’язує інтерес українців до фетиша як зі світовою тенденцією сексуальної відкритості, так і з наслідками пандемії: «Карантин багато в чому вплинув на саморефлексію у всьому світі. Люди почали глибоко осмислювати, чого їм хочеться й на що вони не хочуть розмінюватися, тому переживання сексуальності стало трохи відвертішим. Сексвайф чи куколд — це дуже поширена фантазія. Можу сказати навіть зі своєї практики, що чоловіки звертаються до мене з цього приводу. Цей досвід вабить тому, що коли вони бачать, як інший чоловік взаємодіє з жінкою, як жінка щаслива приходить додому, виникає відчуття: «Яка вона в мене красива самка!». Він хоче її ще більше».

Експертка називає такого роду фантазію певною сексуальною грою між чоловіком і дружиною. Жінка може розповісти партнерові про флірт, чоловікові може подобатися те, як на партнерку на вулиці заглядаються чоловіки. «Якщо ця гра більш відверта, то може збуджувати сцена сексуального характеру, де ти бачиш, як із твоєю партнеркою щось роблять. У варіанті жінки може збуджувати, що її чоловік причетний до задоволення. У парі з’являється відчуття, що їм не треба нічого приховувати. Треті особи збуджуються від відчуття розпусти, того, як цікаво з цією парочкою пофліртувати та повзаємодіяти», — пояснює вона.

І, нарешті, українки стали більше дивитися порно

У порівнянні з минулим роком, кількість жінок в Україні, які переглядають відео на Pornhub, зросла на 10% і склала 42%. Більше жінок дивиться порно лише в Мексиці, Аргентині, Колумбії. А на Філіппінах жінки взагалі випереджають чоловіків за кількістю проведеного на порносайті часу.

Показник серед українок Юлія Ярошенко також пов’язує із карантином: за цей період у жінок виріс запит на яскраві сексуальні переживання.

«У нашій культурі ще залишається сором і засудження жінки. Якщо вона чогось або когось хоче, то вона обов’язково «занепала жінка», «повія». Ці ярлики досі кріпляться до жіночої сексуальності, але за фактом світ змінився. І те, що жінки почали частіше дивитися порно, свідчить лише про те, що їм теж хочеться переживань і відчуттів», — підкреслює вона.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій