Постачання зброї для ЗСУ спростили: всі зміни з листопада 2023 року
- Кабінет міністрів 21 листопада вніс зміни до постанови № 345, що має спростити процес потрапляння зброї від виробника до ЗСУ.
- Зміни доповнили скорочення виробничого циклу та процесу випробувань для зброї, яка поступає в ЗСУ.
- Також ще у жовтні затвердили документ, який спростив процедуру списання військового майна (але не зброї).
Для того, щоб військо отримало зброю, вона повинна відповідати всього трьом критеріям. Також не треба мати гарантійний термін зберігання в 10 років, як було раніше, бо вона піде на фронт і буде використовуватись одразу. Ще низка змін стосується виключно дронів.
Заборона розповідає про спрощення умов постачання зброї до ЗСУ.
Перевірка озброєння в Україні: що спростили
Кабінет міністрів України 21 листопада 2023 року погодив зміни до постанови №345 від 25 лютого 2015 року. Це має спростити постачання нових розробок до Збройних сил України, повідомило Міністерство оборони України.
Ці зміни доповнили скорочення виробничого циклу та процесу випробувань для зброї, яка поступає в ЗСУ. Так, ще з 1 листопада виробники можуть самі визначити технічні параметри зброї, яку вони здають. Головне, щоб вона відповідала трьом критеріям:
- ефективність;
- безпечність;
- надійність в експлуатації.
«Ми скасували надмірні випробування зброї, які не пов’язані з підтвердженням її боєздатності, скоротили кількість всіляких перевірок на різних етапах виробництва, залишивши лише найдоцільніші, спрощуємо механізми постачання зброї та техніки у війська», –– пояснив заступник міністра оборони України генерал-лейтенант Іван Гаврилюк.
Читати більше новин в TelegramВиробники раніше проходили процедуру, яка займає кілька місяців і складалась із шести етапів, щоб їх зброя потрапила до збройних сил.
Ось усі ключові зміни, введені у листопаді-2023:
- виробнику не треба отримувати наказ про допуск до експлуатації;
- безпілотники цивільного чи подвійного призначення можуть буди закуплені держзамовником, навіть якщо вони не були допущені до експлуатації та кодифіковані як предмет постачання;
- нова зброя не має проходити перевірку на відповідність гарантійному терміну зберігання в 10 років;
- виробник сам несе відповідальність за якість зброї та ризики після її постачання до ЗСУ;
- випробування нових зразків зброї будуть проходити на полі бою.
«Очікується, що внаслідок цих змін процес постачання нових зразків озброєння та військової техніки скоротиться до 20 днів, хоча цей термін може змінюватися залежно від якості та повноти наданих виробником матеріалів», –– йдеться в заяві Міністерства оборони.
Cписання військового майна: як спростили
Верховна Рада 5 жовтня затвердила документ, щодо внесення змін у ЗУ «Про правовий режим майна у Збройних силах України». Це спростило процедуру списання військового майна, а саме: автомобілів, медичної техніки, устаткування та будівель (але не зброї).
Раніше для списання було необхідно:
- отримати довідки/листи від органів досудового розслідування (ДБР, СБУ, НАБУ тощо);
- отримати аркуш–погодження матеріалів справи службового розслідування від Військової служби правопорядку (ВСП);
- подати клопотання та отримати аркуш/аркуші погодження на списання військового майна за інспекторським посвідченням від посадових осіб бригади, регіонального управління, уповноважених посадових осіб командування за напрямком;
- оформити справу;
- подати клопотання та отримати інспекторського посвідчення до органу забезпечення відповідного напрямку;
- отримати інспекторського посвідчення та внесення змін до обліку військової частини.
Без цих кроків неможливо було отримати заміну чи грошову компенсацію за пошкоджену або втрачену техніку або обладнання від держави. Тепер списання дозволено тільки за рішенням командира військової частини, але якщо вартість не перевищує 100 000 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (1.7 млн гривень станом на 2023 рік).
Після затвердження нововведень командир має:
- за поданням комісії видати наказ про списання закріпленого військовою частиною майна –– затвердження чи погодження не потрібні.
- описати майно загальним актом з описом події та переліком втраченого.
- віддати акт на підпис комісією для списання та не менше, як учасниками або свідками події і подається на затвердження командувачу виду військ (начальник ГУР, командувач Сухопутних військ ЗСУ тощо) у 30-денний строк;
Відповідь має надійти впродовж 20 днів, а у разі відмови є 15 днів на переподання акту. Тепер не обов’язково проводити розслідування причин та обставин втрати, а рішення про це ухвалюється командиром.
Раніше Заборона розповідала про рекрутинг в ЗСУ і в США: програма вже запроваджується в українському війську.
Читати більше новин в Telegram