У жовтні 2021 року в Україні посилять карантин - Заборона
Читаєте зараз
Посилення карантину в Україні: що зміниться в жовтні-2021

Посилення карантину в Україні: що зміниться в жовтні-2021

Пандемия в серой зоне. Фоторепортаж Забороны о том, как Луганская область борется с коронавирусом
  • З 21 жовтня 2021 року в Україні посилять карантин.
  • Наприклад, у поїздах, автобусах і літаках вимагатимуть сертифікат про вакцинацію або ПЛР-тест.
  • П’ять областей потрапили до червоної зони. Наступними можуть стати 14 (!) регіонів України.

З 21 жовтня 2021 року в Україні діятимуть посилені карантинні правила пасажирських перевезень в регіонах з підвищеним (жовтим, помаранчевим або червоним) рівнем епідемічної небезпеки коронавирусной інфекції.

Заборона розповідає, що зміниться в Україні в умовах карантину, а також про регіони, які можуть потрапити в червону зону.


Нові правила перевезення в транспорті

Згідно з даними Міністерства охорони здоров’я України, правила зміняться для автобусів, літаків і поїздів міжобласного сполучення. Екіпаж і всі пасажири (крім дітей) повинні будуть мати один з таких документів:

  • про повний курс вакцинації (для жовтої зони підходить документ про отримання однієї дози вакцини);
  • міжнародний, іноземний або внутрішній сертифікат про повну вакцинацію препаратом, схваленим Всесвітньою організацією охорони здоров’я;
  • негативний результат ПЛР-тесту або експрес-тест на антиген до коронавірусу SARS-CoV-2 (діє 72 години);
  • документ про одужання після Covid-19, підтверджений через сервіс держпослуг «Дія».

Важливо, що правила не будуть застосовуватися до міських і внутрішньообласних перевезень.

«Нові правила для перевезення пасажирів — вимушений крок для стримування поширення коронавирусной хвороби, щоб зберегти життя і здоров’я громадян. Тому наявність як у водіїв, так і у пасажирів документів, що підтверджують їх Covid-безпеку, є необхідною умовою для регулярних та нерегулярних перевезень в будь-якому виді транспорту», — заявив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Що зміниться в Україні під час карантину

Мер Львова Андрій Садовий розповів, що в місті введуть ряд карантинних обмежень. Так, з 18 жовтня 2021 року школярі (5-11 класи) перейдуть на дистанційне навчання. Університетам також радять перевести студентів на навчання онлайн.

«Ми приймемо рішення по бізнесу. Повинна бути обов’язкова вакцинація працівників закладів торгівлі, закладів харчування», — зазначив Садовий.

Він додав, що у Львові почнуть діяти правила, які передбачають відвідування кафе і ресторанів лише з ковідним сертифікатом або негативним ПЛР-тестом. Однак найближчим часом влада не буде приймати відповідне рішення про обмеження, адже рівень вакцинації в Україні не високий.

А в Харкові в рамках карантину школярі підуть на осінні канікули на тиждень раніше. Діти відпочиватимуть з 14 жовтня до 2 листопада. Таке рішення прийняла обласна комісія ТЕБ та НС.

«Ми прийняли одне з відповідальних рішень, яке, я сподіваюся, дасть пом’якшення ситуації навколо поширення коронавируса. А саме — введемо шкільні канікули на території Харківської області з 18 жовтня. Щоб після свят канікули дозволили на досить значний час обмежити контакти і дітей, і дорослих», — розповів заступник голови Харківської ОДА Михайло Черняк.

Зони карантину в Україні

18 жовтня 2021 року в Донецькій, Дніпропетровській, Запорізькій та Одеській області почали діяти посилені карантинні правила червоного рівня епідеміологічної небезпеки. Ці регіони приєдналися до Херсонської області, яка перебуває у червоній зоні ще з 15 жовтня.

До червоної зони можуть потрапити ті регіони, в яких був встановлений помаранчевий рівень епідеміологічної небезпеки. Станом на 18 жовтня 2021 року, до таких регіонів належать Волинська, Житомирська, Івано-Франківська, Київська, Луганська, Львівська, Миколаївська, Сумська, Харківська, Хмельницька, Черкаська, Чернівецька, Чернігівська області та місто Київ.

<img src="https://zaborona.com/wp-content/uploads/2021/10/b9c37c2-chervona-zona-original.jpg" alt="b9c37c2 chervona zona original – <b>П'ять областей України опинилися в червоній зоні:</b> хто наступний – Заборона" class="wp-image-70674" width="756" height="505" title="<b>П'ять областей України опинилися в червоній зоні:
Індикатори визначення рівнів епідемічної небезпеки

На розподіл зонування областей впливає динаміка госпіталізацій з коронавірусів, завантаженість ліжок з киснем в лікарнях, коефіцієнт виявлення випадків інфікування.

Раніше Заборона писала про необхідність повторного введення вакцин проти COVID і розібралася, що таке ревакцинація і як вона може вплинути на локдаун в Україні.

Нагору