'
Читаєте зараз
Повстання банд у Гаїті: прем’єр-міністр подав у відставку

Повстання банд у Гаїті: прем’єр-міністр подав у відставку

Ilona Kivva
Автор:

Очільник уряду Гаїті Аріель Анрі заявив, що піде у відставку, щойно у країні призначать перехідну раду і тимчасову заміну. Це сталось на тлі збройних повстань бандитів у країні, пише Reuters.

«Я хочу подякувати гаїтянському народу за надану мені можливість. Я прошу всіх гаїтян зберігати спокій і робити все можливе, щоб мир і стабільність повернулися якомога швидше», – сказав посадовець.

​​Напередодні регіональні представники зустрілися на Ямайці, щоб обговорити шлях створення президентської ради через спроби озброєних банд скинути уряд країни. За правління Анрі вони значно розбагатіли та наростили вплив. 

Прем’єр-міністр поїхав до Кенії 29 лютого, щоб заручитися її підтримкою. За його відсутності конфлікт різко загострився: бандити на чолі з колишнім начальником поліції Джиммі Шеріз’є оголосили повстання. Анрі опинився на американській території Пуерто-Рико, а регіональні лідери закликали до якнайшвидшої зміни влади.

Злочинність на Гаїті почала зростати останніми роками: з 2020-го від рук представників криміналітету загинули кілька тисяч людей. У 2021 році вони вбили президента, тому в країні досі немає обраного уряду. На початку березня бандити взяли під свій контроль 80% столиці.

Прем’єр-міністр постійно відкладає дату проведення виборів. Раніше Аріель Генрі обіцяв зробити це у 2022 та 2023 роках, а зараз — до середини 2025-го. Строк повноважень останніх сенаторів сплив ще в січні 2023 року.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій