Читаєте зараз
Працював на ворога. Як спіймали Шарія та чи буде екстрадиція

Працював на ворога. Як спіймали Шарія та чи буде екстрадиція

Yevheniia Kostina
  • Проросійський блогер Анатолій Шарій затриманий в Іспанії, де ховався з 2019 року.
  • Йому було оголошено підозру 2021 року за статтями про держзраду та порушенні рівноправності громадян.
  • В суді Шарія захищає адвокат Пучдемона Карлос Бойе.

В іспанському місті Таррагона затримано проросійського блогера Анатолія Шарія, якого Служба безпеки підозрює у державній зраді та порушенні рівноправності громадян. Йому було оголошено підозру рік тому, згодом подано в розшук.

Суд відпустив Шарія під підписку про невиїзд і забрав паспорт. Якщо Україна не подасть впродовж місяця запит на екстрадицію, ці заходи скасовуються.

Заборона розповідає про справу проти пропагандиста.


Шарій затриманий в Іспанії

4 травня 2022 року в Іспанії затримали Анатолія Шарія. Він підозрюється у вчиненні злочинів, передбачених двома статтями Кримінального кодексу України:

  • ст. 111 (Державна зрада)
  • ст. 161 (Порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками).

«Є підстави вважати, що Анатолій Шарій діяв на замовлення іноземних структур. Слідчі СБУ впевнені, що він здійснював протиправну діяльність на шкоду національній безпеці України в інформаційній сфері», — зазначено в повідомленні пресслужби СБУ.

Читати більше новин в Telegram

Докази слідства підтверджені низкою експертних досліджень, які встановили, що в інтерв’ю та виступах Шарія наявні факти його підривної діяльності проти України.

Пропагандиста затримали правоохоронці Іспанії. «Це стало можливим завдяки тісній взаємодії Служби безпеки України з Офісом генерального прокурора, міжнародними партнерами та у результаті багаторівневої спецоперації українських правоохоронців», — підкреслили в СБУ. Всі необхідні слідчо-оперативні заходи для того, щоб Шарій відповів за свої дії перед законом, продовжуються.

Суд в Іспанії

5 травня з’явилися подробиці з Національного високого суду. «Його захищає адвокат Карлоса Пучдемона Бойе. Як повідомляють джерела в поліції, минулого тижня він сам через соцмережі попереджав, що його збираються заарештувати», — пише іспанське видання ElMundo.

Суд Іспанії поставив залишити на волі проросійського блогера Анатолія Шарія. Його відпустили під підписку про невиїзд, забрали паспорт і зобов’язали двічі на місяць з’являтися до найближчого до його помешкання суду.

За повідомленнями ЗМІ, ці заходи перестануть діяти через місяць, якщо Україна до цього часу офіційно не подасть запит про екстрадицію.

Справа проти Шарія: хроніка

СБУ оголосила проросійському блогеру, який жив в Іспанії з 2019 року, про підозру 16 лютого 2021 року.

25 лютого Шарій не з’явився на допит як підозрюваний і його було оголошено у державний розшук.

11 березня Міністерство юстиції України подало до позов про заборону діяльності заснованої перед парламентськими виборами 2019 року Партії Шарія. Перше засідання Окружного адміністративного суду міста Києва у цій справі відбулось 6 квітня. На засіданні адвокат заявив відвід судді, а Партія Шарія подала позов до ГУ СБУ у Києві та Київській області. Позивач просив суд визнати протиправним дії управління щодо складення та надсилання до Мін’юсту листа про порушення Партією Шарія українського законодавства.

Народний депутат України Федір Вениславський (Слуга народу, член Комітету ВРУ з питань національної безпеки, оборони та розвідки, представник президента в Конституційному Суді України) заявив, що буде розпочато процедуру екстрадиції Шарія в Україну.

«Треба усвідомлювати, всі західні європейські країни дуже ретельно стежать за процедурою. Я переконаний, що адвокати Шарія оскаржуватимуть усі дії, тому сподіватися, що він буде на території України завтра – це надто оптимістично. Але те, що він точно потрапить на територію України і буде переданий до рук правосуддя, у мене немає сумнівів», — заявив Веніславський.

Раніше Заборона розповідала про спеціальну операцію з затримання Віктора Медведчука, який збіжав з-під арешту та переховувався в Києві.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій