Читаєте зараз
У Росії завели кримінальну справу на українського пранкера. Вiн жартував на тему трагедії в Кемерово

У Росії завели кримінальну справу на українського пранкера. Вiн жартував на тему трагедії в Кемерово

Сергій Сурепін

28 березня Слідчий комітет Російської Федерації відкрив кримінальну справу стосовно громадянина України Микити Кувікова. Це пранкер, відомий в інтернеті під псевдонімом Євгеній Вольнов.

Що сталося

25 березня в російському Кемерово сталася пожежа в ТЦ «Зимняя вишня». Згідно з офіційною інформацією, загинули 64 людини, більшість з них – діти віком до 14 років. Попередня причина пожежі – несправна проводка.

Що зробив пранкер

У день пожежі український пранкер Вольнов опублікував аудіозапис своїх дзвінків у морги міста Кемерово. Від імені МНС Росії він питав, чи готові там прийняти 300 загиблих із згорілого торгового центру.

Читати більше новин в Telegram

«Кількість 300 було взято мною, враховуючи аналіз кількості місць в кінозалах», – пояснив Вольнов. Пранкер вважає, що російська влада «вочевидь буде намагатися замовчати кількість втрат».

«Місця у вас є, скільки вільних місць? У нас більше 300 вже нарахували. Поміститься стільки?», – запитав Вольнов у одного із співробітників моргу. Чоловік розгубився і покликав начальника, якого шокувала ця інформація: «Більше 300 трупів?! Мене попереджали, що там 60-70. Твою мать, прости душу нашу грішну.

Всі пам’ятають, як на місці загибелі Бориса Нємцова громадяни приносили квіти, а комунальні служби їх звідти оперативно прибирали. Сьогодні в Кемерово до згорілого торгового центру теж приносять квіти. Що ж, потрібно їх прибрати», – заявив пранкер.

https://www.youtube.com/watch?v=9JAMAn1rW2E

Також пранкер додав, що «росіяни четвертий рік вбивають українців, тому громадяни країни, яка витворяє подібне, не заслуговують жалю». За словами Вольнова, своїми діями він дає відсіч пропаганді. Пранкер планує і далі займатися подібними пранками стосовно росіян.

https://www.youtube.com/watch?v=z4F8eYWoI_k

Наслідки

Слідчий комітет Росії розслідує цей інцидент за статтею 282 КК РФ («збудження ненависті або ворожнечі»). За даними слідства, український пранкер поширював недостовірну інформацію про кількість загиблих під час пожежі в Кемерово, «вводячи в оману родичів загиблих і постраждалих, таким чином намагаючись дестабілізувати ситуацію». Найближчим часом пранкера оголосять у розшук.

Оновлення: пранкера оголосили в міжнародний розшук за звинуваченням в розпалюванні ненависті і ворожнечі. «Кувіков оголошений постановою слідчого в міжнародний розшук», — повідомила «Інтерфаксу» прес-секретар Басманного суду Юнона Царьова. Суд санкціонував арешт Кувікова. Термін арешту — два місяці з моменту екстрадиції або затримання на території РФ.

Реакція інших пранкерів

Пранкери Олексій Столяров (Лексус) і Володимир Кузнєцов (Вован) запропонували прийняти закон про фейки в інтернеті, повідомляє видання URA. За словами Столярова, Росії потрібен закон, що карає за брехню в інтернеті.

Хто такий Вольнов

Евгений Вольнов – український пранкер. Справжнє ім’я – Микита Кувіков. Він народився 4 листопада 1986 року у Донецьку. Згідно з останніми даними, наразі пранкер перебуває у Черкасах.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій