'

Правоохоронці знайшли в Німеччині 161 викрадену Росією дитину

Анастасія Могилевець

У співпраці з німецькими колегами співробітникам Національної поліції України вдалося встановити на території Німеччини 161 українську дитину, викрадену Росією, повідомив очільник Нацполіції Іван Вигівський.

Неповнолітніх шукали як примусово переміщених на тимчасово окуповані території або до РФ та Білорусі. Співпраця з іноземними колегами відбулась в межах документування воєнних злочинів Росії. 

Голова Нацполіції також наголосив на проблемі інших воєнних злочинів РФ в Україні. За його словами, Київ розраховує на допомогу партнерів у притягненні російських воєнних злочинців до відповідальності як в українських судах, так і в судах інших країн. А військово-політичне керівництво – у Міжнародному кримінальному суді та спеціальних трибуналах.

«Ми зацікавлені у спільних діях з нашими німецькими партнерами як на двосторонній основі, так і під егідою Європолу. Можливо, саме правоохоронні органи Німеччини будуть готові сприяти Україні та внести інформацію щодо цих осіб до Шенгенської інформаційної системи. Внесення інформації в SIS може сприяти обмеженню їхнього пересування та перебування у країнах Шенгенської зони, оскільки ці особи можуть становити загрозу для національної безпеки країн Європейського Союзу», – каже Іван Вигівський.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій