'
Читаєте зараз
Представники армії країни НАТО вперше навчалися такмеду в українців з PULSE

Представники армії країни НАТО вперше навчалися такмеду в українців з PULSE

Yevheniia Kostina

Провідна організація в галузі тактичної медицини в Україні Pre-hospital-focused Ukrainian Life Saving Effort (PULSE) оголосила про історичне партнерство зі Збройними силами Естонії та військами НАТО завдяки співпраці з Естонською Військовою Академією та Центром Війни та Медицини Катастроф.

PULSE проводить тренінги з такмеду разом із ЗСУ (ВМС, ТрО, Силами спеціальних операцій та іншими), Міноборони, МВС (зокрема, ДСНС, НПУ та Національною гвардією); є авторизованим тренінговим центром Національної асоціації екстрених медичних техніків (NAEMT). Тепер вона стала першою українською організацією, яка навчала профільним навичкам Збройні сили Естонії. У довгостроковій перспективі це дозволить естонським партнерам краще розуміти український  контекст — що важливо, оскільки вони також беруть участь у навчанні ЗСУ і зможуть ефективніше надавати цільову підтримку Україні.

Тренінг в Тарту, Естонія, 17-18 жовтня 2023 року
Тренінг в Тарту, Естонія, 17-18 жовтня 2023 року. Фото: PULSE

«Це великий крок вперед у зміцненні співпраці між нашими країнами. Обмін знаннями та досвідом у тактичній медицині сприятиме підвищенню можливостей наших партнерів і зрештою врятує більше життів на полі бою. Естонія, як член НАТО, відіграє вирішальну роль у регіональній безпеці, і ми маємо честь підтримувати їхні зусилля з навчання», — зазначив співзасновник PULSE Федір Сердюк.

Протягом 17-18 жовтня в Тарту 50 людей відвідували лекції та симуляційні відпрацювання. Навчальна програма пропонує комплексне розуміння тактичної медицини в повномасштабній сучасній війні: вивчали бойові травми, які фіксуються в сучасній війні, а також підходи до контролю пошкоджень у польових шпиталях типу Role II.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій