'

Прем’єр-міністром Словаччини став Роберт Фіцо: що це міняє для України

Ilona Kivva
Автор:

Президентка Словаччини Зузана Чапутова 25 жовтня 2023 року офіційно призначила уряд Роберта Фіцо. Це формальна процедура, яка необхідно провести перш ніж він розпочне роботу, пише Pravda.

«Ніколи в сучасній історії Словаччини уряд не стикався з такими поганими економічними показниками. Я хочу пообіцяти, що ми не будемо уникати жодних викликів. Ви будете чути суверенний словацький голос з міністерств, виконання суверенної зовнішньої політики, і я хочу, щоб ми могли заявити наприкінці нашого терміну, не про цифри, а про те, що в Словаччині стало краще жити. Я даю цю обіцянку перед усім словацьким суспільством», — сказав він у своїй промові.

Для чиновника це вже четверте прем’єрство. Він очолив уряд після того, як на дострокових парламентських виборах 30 вересня перемогла партія Smer, лідером якої він є. Це проросійська група — ще у передвиборчій кампанії Фіцо обіцяв припинити військову допомогу Україні. Політик також активно критикує санкції проти Росії та виступає проти розширення прав ЛГБТК+.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій