'
Читаєте зараз
Президент Франції хоче відновити відносини з РФ. Що про це треба знати?

Президент Франції хоче відновити відносини з РФ. Що про це треба знати?

Сергій Сурепін

30 серпня президент Франції Еммануель Макрон під час зустрічі зі президентом Фінляндії заявив, що треба відновити відносини з РФ та Туреччиною. Видання «Новое Время» розібралось, чи правильно його зрозуміли українські ЗМІ.

Що сталося?

На думку Макрона, співпраця потрібна Європейському союзу заради міжнародної стабільності: «Я вважаю, що ми маємо повністю відновити наші відносини з Росією після завершення Холодної війни. Нашим інтересам відповідає, щоб у ЄС були стратегічні відносини як з Туреччиною, так і з РФ. Це принесе стабільність, а у довгостроковій перспективі це принесе більше сил і узгодженості».

Про що кажуть українські ЗМІ?

Як повідомляє видання «Новое Время», українські ЗМІ акцентували увагу тільки на першій половині виступу Макрона, зазначила член правління Ради зовнішньої політики «Українська призма», керівниця Програми дослідження проблем міжнародної безпеки Ганна Шелест. За її словами, Макрон також заявляв про те, що поліпшення відносин із РФ може відбутися після виводу російських військ із Донбасу та визнання тих злочинів, які були скоєні за останні 4 роки.

Читати більше новин в Telegram

Україна проти дружби з РФ

Нагадаємо, що Україна готова до розірвання договору про дружбу з РФ. Міністр закордонних справ України Павло Клімкін повідомив, що підготовлений відповідний пакет щодо денонсації угоди, як того вимагав президент України. У Москві вже озвучили свою позицію з цього приводу, назвавши такий крок нерозумним. Глава МЗС РФ Сергій Лавров заявив, що Москва не реагуватиме на закиди українських політиків.

РФ може повернутися до Ради Європи

Також стало відомо, що РФ може повернутися до складу Ради Європи. Такий варіант не виключив представник України при Раді Європи Дмитро Кулеба. Він зазначив, що найближчі півтора місяця стануть для Страсбурга гарячою порою. На початку жовтня Парламентська асамблея Ради Європи має проголосувати за або проти резолюції, яка може назавжди зняти санкції з РФ в асамблеї. Генеральний секретар Парламентської асамблеї Турбйорн Ягланд зацікавлений у поверненні РФ, сказав директор Інституту політичного аналізу і міжнародних досліджень Сергій Толстов. Ягланд відверто не лобіює цей процес, але він вважає, що для ПАРЄ буде краще із Росією у своєму складі. Голосувати за або проти резолюції, яка зніме санкції з РФ у асамблеї, будуть на початку жовтня.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій