Читаєте зараз
Процес вступу Грузії до ЄС зупинили: що буде далі

Процес вступу Грузії до ЄС зупинили: що буде далі

Анастасія Могилевець

Європейська рада заявила, що процес євроінтеграції Грузії де-факто призупинено. Це сталося, зокрема, через ухвалення закону про іноагентів, йдеться у висновках Євроради від 27 червня.

Лідери ЄС занепокоєні останніми подіями в Грузії. Там переконані, що ухвалений напередодні закон «Про прозорість іноземного впливу» — відступ від кроків, рекомендованих Єврокомісією для отримання статусу кандидата на членство в блоці.

Крім того, в Грузії зростає кількість випадків залякування, погроз і нападів на політиків, громадських активістів та журналістів, підкреслив Брюссель. Отже, європейські країни обмірковують свою відповідь на дії владної партії «Грузинська мрія». Спочатку можуть припинити фінансування сил безпеки Грузії, скоротили державне фінансування або розірвати контакти на високому рівні.

Тбілісі подало заявку на вступ до ЄС у березні 2022 року, в грудні 2023 року країна набула статусу кандидата. Наступним кроком має стати рекомендація Єврокомісії урядам країн ЄС про початок переговорів щодо вступу Грузії в ЄС, але це залежить від проведення низки реформ.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій