Продали у дитинстві під час війни: дивовижна правда олімпійського чемпіона Мо Фари

Markiian Oliiarnyk
Мо Фара
  • Хусейн Абді Кахін, більш відомий як британський легкоатлет Мо Фара, народився у Сомалі і був змушений тікати, коли в країні розгорілася громадянська війна.
  • Його батька вбили, а з матір’ю розлучили. Хлопчика незаконно переправили до Британії під чужим ім’ям, де він потрапив у домашнє рабство.
  • Фара завоював чотири золоті олімпійські медалі і був висвячений Єлизаветою II до лицарського титулу.

На честь виходу біографічного документального фільму про себе британський бігун Мо Фара привідкрив таємницю свого дитинства. Виявляється, це не справжнє його ім’я. А до Сполученого королівства він прибув не як біженець разом із батьками, а як жертва торгівлі людьми. Довгий час спортсмен не наважувався розповідати, бо боявся, що відберуть британське громадянство.

Заборона розповідає дивовижну правдиву історію з дитинства видатного спортсмена.


Мо Фара: історія легкоатлета

Британський легкоатлет, чотириразовий олімпійський чемпіон Мо Фара зізнався, що у дитинстві його продали до Сполученого королівства під вигаданим ім’ям, пише The New York Times.

«Більшість людей знають мене як Мо Фару, але це не моє ім’я. Насправді я народився у Сомаліленді [самопроголошеній республіці], на північ від Сомалі, під ім’ям Хусейн Абді Кахін. Попри те, що я говорив у минулому, мої батьки ніколи не жили у Великій Британії», — розповів спортсмен.

39-річний бігун на дистанції раніше заявляв, що прибув до королівства як біженець разом з батьками. Однак насправді його батька вбили під час громадянської війни у Сомалі, а потім ще й розлучили з матір’ю і продали у домашнє рабство. До Британії він потрапив у 9-річному віці — у супроводі невідомої жінки його незаконно переправили до Лондона під ім’ям Мохаммеда Фари. На острові вони нібито мали знайти родичів майбутнього чемпіона, але жінка, як виявилося, й не планувала йому допомагати.

Читати більше новин в Telegram

«У мене були всі контактні дані моїх родичів, і як тільки ми їх майже знайшли, ця жінка забрала їх у мене, прямо на моїх очах розірвала їх і викинула у смітник, і тоді я зрозумів, що у мене проблем… І вона сказала: “Якщо ти колись знову захочеш побачити свою родину, нічого не кажи”», — розповів Фара.

Протягом кількох років він доглядав її дітей і займався домашніми справами, щоб хоч якось протриматися. Невдовзі хлопцю вдалося вирватися з рабських кайданів і вступити до школи. Як пише NYT, там він розповів свою історію вчителю фізкультури Алану Воткінсону, який домігся, щоб Фару передали на виховання матері його знайомого. А у липні 2000 року вчитель посприяв тому, щоб хлопець отримав британське громадянство.

Саме Воткінсон розкрив спортивний хист у Фари: той ще в школі кілька разів поспіль вигравав чемпіонат Англії з бігу. А вже у професійній кар’єрі атлет завоював чотири золоті олімпійські медалі за біг на дистанції 5000 та 10 000 м на Олімпіадах у Лондоні (2012 та Ріо-де-Жанейро (2016). Його внесок у розвиток британського спорту настільки вагомий, що у 2017 році королева Єлизавета II навіть посвятила Фару у лицарі.

Чотириразовий олімпійський чемпіон Мо Фара з лицарським орденом, дарованим Єлизаветою II, 14 листопада 2017 року, Лондон, Велика Британія. Фото: Jonathan Brady – WPA Pool/Getty Images

Увесь цей час він боявся розповідати справжню історію свого дитинства через острах, що у нього відберуть його мігрантський статус, оскільки кордон він перетнув незаконно. Утім адвокат Алан Бріддок запевнив, що легкоатлет навряд чи втратить громадянство, тому що він став жертвою торгівлі людьми в дитинстві і поділився своєю історією з відповідними органами.

Раніше Заборона розповідала про те, як українським біженкам не потрапити у домашнє рабство за кордоном. Уважно слідкуйте за підозрілими псевдоволонтерами, які втираються до молодих дівчат у довіру, щоб заманити їх у свої авто.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій