'
Читаєте зараз
ООН знайшла небезпеку в програмі Британії для українок

ООН знайшла небезпеку в програмі Британії для українок

Iryna Troian
Автор:
Протест жінок проти різанини у Бучі
  • Британська програма «Дім для України» дозволяє громадянам країни надати прихисток українцям, які втекли від війни. 
  • В ООН кажуть, що така схема не дає належних гарантій безпеки українкам, яких селять до господарів-чоловіків.  
  • Натомість британський уряд запевнив, що всі охочі надати прихисток пройшли перевірку біографічних даних.

Агентство Організації об’єднаних націй (ООН) у справах біженців стурбоване британською програмою «Дім для України». Вона передбачає, що британці можуть надати своє житло і спільно проживати з українськими біженцями. Однак Агентство вважає, що схема не дає належних гарантій українським жінкам у випадку проживання із самотніми чоловіками.

Заборона розповідає про позицію ООН щодо підтримки українців у Великій Британії та про те, що передбачає програма для біженців.


Британська програма «Дім для України»: що не сподобалось ООН

Агентство ООН у справах біженців висловило занепокоєння щодо схеми допомоги Великій Британії українським біженцям, які втекли від російського вторгнення, пише Reuters. Згідно з програмою «Дім для України» британці у своїх домівках можуть надати прихисток українцям. Однак Агентство вважає, що така допомога може бути використана без належних гарантій.

Там повідомили про збільшення кількості повідомлень про те, що українські жінки відчувають небезпеку в домівках, де господарі чоловіки. Тому в організації запропонували селити жінок та матерів із дітьми разом із парами чи сім’ями, а не із самотніми чоловіками.

«Агентство ООН у справах біженців наголошує на необхідності вжиття відповідних гарантій та заходів перевірки проти експлуатації, а також адекватної підтримки господарів-спонсорів», — заявили в організації.

Читати більше новин в Telegram

Там також зазначили, що розміщення незнайомця в додатковій спальні протягом тривалого часу не є стабільним, а перевірка біографічних даних та надання фінансової підтримки господарям житла є непосильним завданням для місцевої влади.

Натомість в британському уряді запевнили, що охочі надати прихисток українцям проходять ретельну перевірку біографічних даних. Також місцеві чиновники відвідують особисто кожне житло, аби переконатись, що воно має належні умови.

Допомога українським біженцям в Британії

У березні 2022 року у Великій Британії запрацювала програма «Дім для України» з надання житла українським біженцям мінімум на шість місяців, йдеться на сайті британського уряду. Таку допомогу отримають навіть ті українці, які не мають кровних зв’язків у Британії.

Господарям-спонсорам, які надали прихисток, уряд виплачуватиме по 350 фунтів стерлінгів (близько $ 456) на місяць. Житло може бути будь-якого типу — як вільна кімната, так і будинок. Але воно має бути безпечним, обігріватися та не містити загроз для здоров’я. Господар має надати доступ до ванної кімнати та кухні. Кожен, хто пропонує номер або будинок, повинен буде показати, що помешкання відповідає стандартам. Також можуть провести перевірку судимості.

Програма відкрита для українців, які мешкали в Україні до 1 січня 2022 року, а також для найближчих членів їхньої родини;

  • чоловік або дружина;
  • цивільний партнер (одностатевий шлюб);
  • неодружені партнери, які прожили разом як сім’я протягом останніх двох років;
  • неповнолітні діти;
  • батьки неповнолітніх дітей;
  • наречені;
  • майбутній цивільний партнер (одностатевий шлюб) з іншим громадянством.

Раніше Заборона розповідала про те, як українцям знайти прихисток в Німеччині та про те, які права там гарантують біженцям.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій