'

Продовження Blaue Karte та працевлаштування: що потрібно знати українським біженцям в Австрії

Yevheniia Kostina
  • Дія посвідчення вимушено переміщеної особи триватиме до 4 березня 2024 року.
  • Отримати продовжений документ може як власник, так і довірена особа.
  • З квітня 2023 року українці в Австрії можуть влаштуватись на тимчасову і постійну роботу.

Українцям автоматично продовжать дію посвідчення вимушено переміщеної особи, який дозволяє легально перебувати та працювати на території Австрії. До того ж спрощено процес працевлаштування для українських біженців, які вимушені були покинути країну після 24 лютого. Тепер можна знайти роботу без попереднього дозволу та з мінімальним знанням мови.

Заборона розповідає про процес оформлення документів та оновлені вимоги для працевлаштування в Австрії.


Blaue Karte: як продовжити та отримати

Австрія автоматично продовжила дію посвідчення вимушено переміщеної особи — Blaue Karte. Федеральне відомство з питань імміграції та притулку (BFA) відправить його рекомендованим листом за місцем реєстрації українського біженця. Відповідний статус діятиме до 4 березня 2024 року.

Якщо термін картки закінчився, а людина поки не отримала продовжений документ, право на тимчасовий захист усе одно зберігається. Зокрема, з протермінованим посвідченням дозволено навіть виїжджати та повертатися до Австрії, пише Visit Ukraine.

Отримати документ може як власник, так і довірена особа. Якщо на момент доставки нікого не буде вдома, лист передадуть на зберігання в найближче поштове відділення. Не зможете забрати з пошти, зверніться до BFA.

Читати більше новин в Telegram

Для оформлення карти потрібно зареєструватися в Консультаційному центрі для українців. Перед цим необхідно заповнити форму та пред’явити її під час реєстрації в поліції. Статус надає:

  • медичну допомогу та спеціальну довідку (e-card Ersatzbeleg), яку потрібно показати під час візиту до лікаря;
  • право на працевлаштування та допомогу в пошуку роботи;
  • безкоштовне відвідування курсів німецької мови;
  • фінансові виплати Grundversorgung (щоправда, лише у випадку, коли людина справді потребує допомоги та немає змоги оплачувати житло, їжу, одяг тощо).

Влаштуватися на роботи в Австрії: вимоги

Наприкінці березня 2023 року Національна рада Австрії підтримала оновлення правил працевлаштування для біженців з України, тим самим спростивши процес влаштування на роботу, повідомляє Visit Ukraine.

 Українцям більше не потрібно:

  • отримувати дозвіл;
  • проходити перевірки зарплати та умов праці.

Біженці з України можуть отримати як і тимчасову, так і постійну роботу. Серед змін і зниження рівня володіння німецькою мовою: тепер працівникам сезонної роботи достатньо буде підтвердити лише A1, а не А2, як було раніше. Водночас для дефіцитних посад враховуватиметься знання інших мов на рівні В1:

  • французької;
  • іспанської;
  • боснійсько-хорватсько-сербської.

Раніше Заборона розповідала про процес отримання необхідних документів та їхнього переоформлення в Чехії. Серед них — безкоштовне медичне страхування та виплати, які здійснюються на основі візи тимчасового захисту, який закінчився в кінці березня 2023 року.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій