Читаєте зараз
Програма і фільм про Бучу та Ірпінь виграли Emmy

Програма і фільм про Бучу та Ірпінь виграли Emmy

Ilona Kivva
Автор:

У США оголосили переможців 44-ї телепремії News and Documentary Emmy Award. Канал Sky News переміг у номінації найкраща новинна програма за сюжет «Битва за Бучу та Ірпінь» (The battle for Bucha & Irpin). 

З повним списком переможців можна ознайомитися у релізі Американської телевізійної академії.

«Цей випуск новин розпочався 5 березня 2022 року, коли почалися жорстокі бої за Бучу та Ірпінь. Коли російські війська намагалися оточити Київ. Цивільних жителів бомбардували у їхніх будинках. У багатьох не залишалося іншого вибору, окрім як втекти. А інші, включно з журналістами Sky, стали мішенями в своїх автомобілях», — йдеться на сайті премії.

Цікаво! Над створенням програми працював режисер Азад Сафаров, відомий роботою над фільмом «Будинок зі скалок», що був номінований на Оскар у 2022 році.

У номінації видатний сценарій Emmy також здобув матеріал про Бучу, а саме — документальний фільм «Загублені душі Бучі» (The lost souls of Bucha). Стрічка розповідає про масову могилу під церквою в місті та історії людей, чиї тіла були там знайдені. Ідея належить кореспонденту програми 60 minutes Скотту Пеллі, який був у Бучі, коли здійснювалася ексгумація.

News and Documentary є частиною нагород Еммі за художні та технічні заслуги в телевізійній індустрії Америки (загалом їх є понад 10). Церемонія вручення News and Documentary проходить двома блоками. У 2023 році 27 вересня вручили нагороди в номінації телевізійні програми новин, а наступного дня — в номінації документальні фільми.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій