'
Читаєте зараз
Прокурор-хабарник поновився на посаді. І отримав 468 тисяч гривень за «вимушений прогул»

Прокурор-хабарник поновився на посаді. І отримав 468 тисяч гривень за «вимушений прогул»

Сергій Сурепін

Суд поновив на посаді колишнього заступника прокурора Подільського району Києва Олексія Білого, повідомляє LB. Його звинувачували в отриманні $150 тис. хабара.

Білий звернувся до суду з позовом, у якому просив визнати недійсним і скасувати наказ про притягнення його до дисциплінарної відповідальності у вигляді звільнення з займаної посади. Крім поновлення на посаді, Білий просив виплатити йому зарплату за час «вимушеного прогулу» й повернути посаду радника юстиції. Окружний адміністративний суд Києва відмовив у позові, Білий подав апеляцію в Апеляційний адмінсуд і домігся позитивного рішення.

У матеріалах справи сказано, що прокуратура Києва провела службове розслідування щодо Білого «недостатньо якісно»: розслідування слід проводити в рамках кримінального провадження, тоді як службова перевірка не може стосуватися кримінальної справи, а тільки обставин дисциплінарних проступків.

Суд вирішив, що в матеріалах справи не доведено, що Білий порушив присягу прокурора, і поновив його на посаді, а також зобов’язав виплатити йому 468 тис. грн зарплати за час відсутності на роботі.

Нагадаємо, у липні 2016 року Генеральна прокуратура передала в суд обвинувальний акт проти підозрюваних у хабарництві колишнього прокурора Подільського району Києва Сергія Нечипоренка і його заступника Олексія Білого. 30 листопада 2015 року їх затримали в Києві за підозрою в отриманні 150 тис. доларів хабара за непритягнення до кримінальної відповідальності й закриття кримінального провадження.

Читати більше новин в Telegram

 

*ШЗХ – смішні, божевільні та трохи абсурдні новини у розділі «Шо за хрінь» (ШЗХ)

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій