'
Читаєте зараз
Промова Байдена: що важливого для України

Промова Байдена: що важливого для України

Yevheniia Kostina

Президент США Джо Байден виступив з палкою промовою для американців щодо подій останніх тижнів. Він закликав підтримати демократії України та Ізраїлю, що опинилися на межі існування. Лідер також засудив антисемітизм та ісламофобію: всі мають заспокоїтися і допомагати невинним людям, пише CNN.

«ХАМАС і Путін представляють різні загрози, але вони мають спільне: вони обидва хочуть повністю знищити сусідню демократію. Якщо ми не зупинимо апетит Путіна до влади та контролю в Україні, він не обмежиться лише Україною», — сказав Байден.

Президент сказав, що підтримка обох воєн є життєво важливою для національної безпеки Америки. «Історія навчила нас, що коли терористи не платять ціну за свій терор, коли диктатори не платять ціну за свою агресію, вони викликають більше хаосу, смертей і більше руйнувань. Вони продовжують. А ціна та загроза Америці у світі продовжують зростати», – сказав американський лідер.

Армія США в Україні

«Я не відправлю американських військ воювати в Україну. Усе, чого просить Україна, — це допомоги. Зброєю, боєприпасами системами протиповітряної оборони, щоб збивати російські ракети, перш ніж вони знищать українські міста», — сказав він.

Байден також намагався пояснити процес військової допомоги, пов’язуючи його з робочими місцями в США.

«Ми відправляємо українську техніку, яка лежить у нас на складах. І коли ми використовуємо гроші, виділені Конгресом, ми використовуємо їх для поповнення наших власних складів, наших власних запасів новим обладнанням. Обладнання, яке захищає Америку і виробляється в Америці», — зазначив президент, вказуючи на ракети Patriot для батарей протиповітряної оборони, які виготовляються в Аризоні, і артилерійські снаряди, які виробляються в 12 штатах по всій країні, включаючи Пенсільванію, Огайо та Техас.

Ізраїль, ХАМАС: заклики Байдена

Під час візиту в Ізраїль Байден намагався використати свої десятирічні стосунки з прем’єр-міністром Біньяміном Нетаньяху, які зазнали значної напруги 2022 року — надавати поради та шукати зобов’язань щодо потоку гуманітарної допомоги до Гази.

«Терористичне угруповання ХАМАС розв’язало чисте, непідробне зло у світі. Але, на жаль, єврейський народ знає, мабуть, краще за всіх, що немає меж у людей, коли вони хочуть заподіяти біль іншим», — сказав він.

Президент знову заявив, що підтримує американців, яких ХАМАС утримує в заручниках: «Як я сказав сім’ям американців, які перебувають у полоні ХАМАС, ми використовуємо всі можливості, щоб повернути їхніх близьких додому. Як для президента, для мене немає вищого пріоритету, ніж безпека американців у заручниках».

Він також вказав на угоду, яка забезпечує постійну доставку рятівної гуманітарної допомоги для палестинців від ООН до цивільних палестинців, застерігши ХАМАС від перенаправлення або викрадення поставок.

Під час промови Байден рішуче виступив проти ісламофобії та антисемітизму, які посилилися останніми днями.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій