Читаєте зараз
​​Прослушка на корпоративі Bihus.Info: журналісти з’ясували, хто саме за ними стежив

​​Прослушка на корпоративі Bihus.Info: журналісти з’ясували, хто саме за ними стежив

Ilona Kivva
Автор:

Журналісти за допомогою камер спостереження у комплексі відпочинку виявили, що за ними стежив Департамент захисту нацдержавності Служби безпеки України, йдеться в розслідуванні проєкту.

16 січня в окремих Telegram-каналах почало розповсюджуватись відео з прихованої камери, на якому працівники Bihus.Info нібито вживають наркотики на новорічному корпоративі. Засновник проєкту Денис Бігус пізніше заявив, що за його колегами стежили близько року.

Вже 5 лютого на каналі Bihus.Info вийшло розслідування щодо незаконного переслідування журналістів редакції. Як стверджується, робили це співробітники Департаменту захисту нацдержавності Служби безпеки України. Самі камери могли встановлювати співробітники департаменту оперативно-технічного забезпечення СБУ.

Розслідувачі кажуть, що в комплексі за межами Києва операція спецслужби тривала шість діб. 15-22 грудня представники СБУ двічі прибували туди, під прикриттям підготовки до корпоративу, щоб оглянути номери, в які 27 грудня заселиться редакція Bihus.Info.

26 грудня в комплекс приїхали близько тридцяти людей з великими валізами, в яких, ймовірно, перевозили необхідну для встановлення техніку. Група виїхала з комплексу того ж вечора.

Приховані камери незаконно встановили у сауні та щонайменше 8 кімнатах, вважають у Bihus.Info. В будинках для відпочинку приховані камери встановили у вішаки для одягу. Місце під них вирізане і в стінах, стверджують журналісти.

Пізніше в СБУ прокоментували всі звинувачення. Там заявили, що боролись із наркозлочинністю, адже серед клієнтів дилерів, через яких наркотики постачалися іншим громадянам, нібито виявилися окремі співробітники «Bihus.Info». 

«Вважаємо, що незалежні медіа є невід’ємною складовою сучасного демократичного суспільства і жодні дії окремих людей не можуть кидати тінь на будь-яку з редакцій та ЗМІ загалом, а усі співробітники СБУ повинні діяти виключно на забезпечення захисту національних інтересів держави й суспільства та ефективно протидіяти ворогу», — йдеться в заяві.

В СБУ додали, що прийняли ряд кадрових рішень щодо Департаменту захисту національної державності та «оптимізували напрями його роботи».

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій