Читаєте зараз
Протести фермерів у Польщі та Угорщині: на яких КПП з 9 лютого буде ускладнено рух

Протести фермерів у Польщі та Угорщині: на яких КПП з 9 лютого буде ускладнено рух

Ilona Kivva
Автор:

Польські фермери запланували початок нового масштабного страйку орієнтовно на 10:00 9 лютого. Проблеми з пропуском очікуються на пунктах пропуску «Ягодин», «Рава-Руська» та «Шегині», повідомили у Держприкордонслужбі України.

«Протестувальники налаштовані пропускати по одній вантажівці на годину в пунктах пропуску ‘Ягодин’ та ‘Шегині’, у напрямку пункту пропуску ‘Рава-Руська’ – по дві. Гуманітарний вантаж та автобуси пропускатимуть безперешкодно», — кажуть у ДПСУ. 

Вже з 12 лютого також можливе ускладнення руху на КПП «Устилуг» та «Угринів». Протестувальники обіцяють, що там пускатимуть по три вантажівки на годину.

Угорські фермери також планують протести на 9 лютого. акції проведуть на шляху до пункту пропуску «Захонь», що навпроти українського «Чоп (Тиса)». Пропуск транспорту обіцяють не блокувати, однак радимо слідкувати за оновленнями.

Польські фермери почали протестувати ще у вересні 2023 року. Вони виступають проти експорту українського зерна, адже через це внутрішня ціна на збіжжя знизилась (кажуть, що на 20-30%).

«Позиція Брюсселя в останній день січня 2024 року є неприйнятною для всієї аграрної спільноти. Крім того, пасивність польської влади та заяви про співпрацю з Єврокомісією та заяви про дотримання всіх рішень Єврокомісії щодо імпорту сільськогосподарської та харчової продукції з України не залишають іншого вибору, як оголосити загальний страйк… Польський уряд повинен мати чіткий план сільськогосподарського виробництва, рентабельності, реконструкції польської переробки та торгівлі. Польські сімейні ферми є основою продовольчої безпеки країни», — кажуть організатори акції. 

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій