'
Читаєте зараз
Протести в Грузії посилилися: ситуація на ранок 2 травня

Протести в Грузії посилилися: ситуація на ранок 2 травня

Анастасія Могилевець

У Грузії ухвалили у другому читанні закон про іноагентів (всього їх має бути три). Остаточне затвердження документа, згідно з планом керівної партії «Грузинська мрія», відбудеться за кілька тижнів. На протести знову вийшли тисячі людей. Спецпризначенці використали проти них водомети, сльозогінний газ, та, ймовірно, гумові кулі, пише Эхо Кавказа.

Міністерство охорони здоров’я Грузії повідомило про госпіталізацію восьми постраждалих учасників акції. У них – поранення в області обличчя, голови та різних частин тіла, а також інтоксикація та ускладнення дихання, кажуть лікарі. Їхній стан задовільний.

Біля будівлі парламенту чергують 20 бригад швидкої. На місці допомогу надали десяткам демонстрантів, а також одному співробітнику МВС. Найчастіше у постраждалих відзначалися головний біль та печіння в очах. Є інформація про використання гумових куль проти мітингарів. ЗМІ показували кадри постраждалих від них, але в МВС Грузії заперечують це.

Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі закликала протестувальників не провокувати силовиків. Вона наголосила, що закон уже схвалено в другому читанні, тож немає сенсу блокувати будівлю парламенту в Тбілісі.

«Дайте спокій дверям парламенту, там більше нічого не відбувається. Цей закон уже ухвалено у другому читанні, і наша боротьба – це вже практично не цей закон. Наша боротьба – це вибори та скасування всіх законів, які нещодавно були прийняті урядом і які відводять нас від європейського шляху», – сказала Зурабішвілі.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій