'
Читаєте зараз
При МО України створили меддепартамент: навіщо потрібен

При МО України створили меддепартамент: навіщо потрібен

Ilona Kivva
Автор:

Новостворений департамент очолила колишня волонтерка і співробітниця Міністерства охорони здоров’я Оксана Сухорукова, повідомили у Міністерстві оборони України.

«Оксана Сухорукова відповідатиме за побудову політик у всьому, що стосується системи охорони здоров’я в Збройних Силах України. Ми лише на початку цього шляху і дуже розраховуємо, що професійна спільнота із великим досвідом буде для нас дороговказом і підтримкою», — заявили у МО.

Оксана Сухорукова. Фото: Міноборони України/Telegram

Про ідею заснувати окреме медичне відомство заявили ще у жовтні 2023 року. Основним напрямком його діяльності буде стандартизація турнікетів, військових аптечок та інших медичних засобів, якими користуються захисники.

«Ми опрацьовуємо із західними партнерами можливість швидкого рішення щодо підтвердження якості турнікетів, які виробляються в Україні, тими інституціями, які забезпечують дотримання якості в США. Щодо аптечок, то ЗСУ мають затверджений перелік складових, але немає такої процедури, яка визначала якість її складу. Медичний департамент зможе перевіряти аптечки та турнікети, які надійшли у військові частини від держави», — пояснила тоді заступниця міністра оборони Наталія Калмикова.

Коротко про Сухорукову:

  • з 2014 року співзасновниця благодійного фонду «Свої», який опікується військовослужбовцями у питаннях гуманітарної допомоги; 
  • з 2018 по 2020 рік працювала у МОЗ директором директорату медичних послуг і брала участь у запуску медичної реформи;
  • у 2021-2022 роках працювала директором департаменту моніторингу Національної служби здоров’я України.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій