Читаєте зараз
Придатність до служби: в Україні внесли зміни у перелік хвороб

Придатність до служби: в Україні внесли зміни у перелік хвороб

Ilona Kivva
Автор:

Командування ЗСУ спільно з МОЗ України розробили зміни до розкладу хвороб, станів та фізичних вад. Саме він визначає ступінь придатності до військової служби:

  • придатний;
  • обмежено придатний;
  • непридатний. 

Положення застосовується до всіх видів і родів Сил оборони України, тобто Збройні сили, Нацгвардія, ДПСУ тощо.

«Перелік хвороб по суті не змінився щодо кількості, тому що він побудований на міжнародній класифікації десятого перегляду, ми не можемо від неї відхилитися. Зміни вносять конкретику для лікарів, щоб усі максимально однаково трактували положення про військово-лікарську експертизу. Також щоб мінімізувати кількість помилок під час ухвалення рішень щодо придатності», — каже підполковник медичної служби ЗСУ Дмитро Мірошниченко.

Зміни більшою мірою стосуються обмежено придатних. Так, ВЛК (військово-лікарські комісії) ухвалюватимуть рішення індивідуально — придатний, обмежено придатний, непридатний тощо. Якщо в людини є певна хвороба, яка не дозволяє за станом здоров’я виконувати обов’язки військової служби, то її призивати не повинні. А от у випадках, коли хвороба, приміром, перебуває у ремісії і це підтверджується лабораторним дослідженням (є обмежено придатною), буде застосований індивідуальний підхід і ухвалене індивідуальне рішення щодо служби.

Тобто обмежено придатних і надалі призиватимуть. Ще одна зміна — у таких випадках окрім основної постанови ВЛК, мають робити додаткову. По суті це рекомендація до служби за певної спеціальністю. У теорії там має бути прописано, у якому роді військ та на яких спеціальностях може перебувати людина: стрілок, танкіст тощо.

Як і раніше, обмежено придатні не зможуть служити в підрозділах спецпризначення ДШВ, морської піхоти, ССО, але вони можуть виконувати завдання у складі підрозділу забезпечення.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій