'
Читаєте зараз
Примусове повернення українців з ЄС: Кабмін пояснив, чи вживатимуть таких заходів

Примусове повернення українців з ЄС: Кабмін пояснив, чи вживатимуть таких заходів

Анастасія Могилевець

Україна не буде примусово повертати військовозобов’язаних чоловіків з-за кордону. Рішення про оновлення даних допоможе визначити потенціал мобілізації, повідомила віцепрем’єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина.

За її словами, надання своїх даних територіальним центрам комплектування та соціальної підтримки не означає автоматичну мобілізацію на фронт.

«Україна ухвалила закон про мобілізацію і ми маємо розуміти, у якому обсязі ми можемо заміняти хлопців на фронті. Йдеться про потенціал мобілізації – облік і інформацію. І це першочергова мета нашого рішення. Тому обмежень і примусового повернення громадян України будь-якої статі чи віку в країну, яка воює, не буде. Але у питаннях війни немає приємних рішень і давайте не забувати, що війна триває і ми маємо її виграти», – каже посадовиця.

Ольга Стефанішина додала, що у травні 2024 року Україну відвідає єврокомісарка з питань внутрішніх справ і міграції Ілва Йоганссон. Вона обговорюватиме з українською владою питання подальшого юридичного статусу українців за кордоном. Чинний механізм тимчасового захисту в ЄС діятиме до березня 2025 року.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій