'
Читаєте зараз
На Pussy Riot в Криму постійно нападають. Що вiдбувається?

На Pussy Riot в Криму постійно нападають. Що вiдбувається?

Katerina Sergatskova

У четвер, 1 березня, стало відомо, що козаки, які називають себе «кримською самообороною», побили в Сімферополі місцевого опозиціонера Олексія Єфремова. Це сталося 27 лютого в одному з місцевих кафе. Разом із Єфремовим у закладі перебувала учасниця панк-групи Pussy Riot Марія Альохіна.

Опозиціонер розповів, що в кафе зайшли так звані «козаки» й запропонували йому «вийти і поговорити по-чоловічому». Єфремов відмовився, чоловіки пішли, але незабаром повернулися. Один із «козаків» почав бити Єфремова козацькою нагайкою по голові і тулубу.

Крім того, Радіо Свобода пише, що 1 березня зник зв’язок із сімферопольським активістом Дмитром Кісієвим. Незадовго до зникнення чоловік зустрічався з активістами Pussy Riot.

Учасники Pussy Riot приїхали до Криму 25 лютого для того, щоб провести публічну акцію за звільнення українського режисера Олега Сенцова, якого російська влада незаконно відправила до в’язниці на 20 років за сфабрикованою справою про підготовку терактів у Криму.

Двох учасників – Ольгу Борисову і Олександра Софеєва – співробітники ФСБ затримали відразу ж на виході з порома в Керчі (вони прибули туди з території Росії). Впродовж декількох днів за активістами стежили поліцейські та спецслужби. В одному з поліцейських відділень у них забрали мобільні телефони та змусили виїхати з півострова. Кілька годин активістів протримали в аеропорту Сімферополя, поки вони не змогли вилетіти в Росію.

Марія Альохіна, одна з лідерок панк-групи, прилетіла до Сімферополя 25 лютого з Москви. За її словами, в аеропорту дівчину зустрічало п’ятеро поліцейських. Альохіну провели у ділянку і тримали «години дві», а потім відвезли в інше місце – «перевіряти на [наявність] наркотиків».

27 лютого активісти вивісили розтяжку  «Свободу Сенцову» на залізничному вокзалі Сімферополя. По дорозі до нього, пише Альохіна, активістів затримували 4 рази, «в цілому ми провели годин 15 в цих ділянках».

«До Криму ми виступали за Сенцова в Якутську, в Трамп Тауер в Нью Йорку, ми багато говорили про те, що відбувається, але коли ти наживо бачиш, на яке пекло можна перетворити місто і взагалі регіон, – слова знаходяться насилу», – резюмувала Альохіна.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій