'
Читаєте зараз
Путін доручив уряду РФ ввести санкції проти України

Путін доручив уряду РФ ввести санкції проти України

Сергій Сурепін

22 жовтня 2018 президент РФ Володимир Путін підписав указ про спеціальні економічні заходи «у зв’язку з недружніми діями України щодо громадян і юридичних осіб Російської Федерації». Про це повідомила прес-служба Кремля.

Путін доручив уряду скласти перелік фізичних та юридичних осіб, щодо яких будуть застосовуватися санкції, а також визначити, що це за заходи. Водночас в указі наголошується, що санкції набувають чинності з дня його підписання. Скасують цей документ, якщо Україна відмовиться від «обмежувальних заходів» щодо громадян і юридичних осіб РФ.

Що зробила Україна

Нагадаємо, 27 вересня СБУ ініціювала нові санкції проти транспортних компаній РФ, які уклали контракти з «адміністраціями» ОРДЛО. Наприкінці серпня Кабмін затвердив список з 19 російських компаній, проти яких повинні бути застосовані санкції за незаконне будівництво Керченського мосту. У санкційних списках РНБО, які затверджували через анексію РФ Крима та агресію на Донбасі, – приблизно 1 800 фізичних осіб і 800 юридичних, більшість із них із РФ.

2 травня РНБО підтримала рішення про запровадження нових санкцій проти РФ та продовження вже наявних. Нові санкції запроваджені на три роки або безстроково щодо фізичних і юридичних осіб, причетних до російської агресії проти України, до підготовки і проведення незаконного голосування в окупованому Криму в межах виборів президента РФ, представників російської окупаційної адміністрації в Криму, бойовиків російських збройних формувань на окупованій території Донецької та Луганської областей тощо. Також запроваджено санкції щодо осіб, які причетні до інформаційної та кіберагресії проти України, до протиправних дій проти громадян України, котрі незаконно утримуються у РФ, депутатів Державної Думи та членів Ради Федерації Федеральних Зборів РФ тощо.

Читати більше новин в Telegram
Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій