'
Читаєте зараз
Путін оголосив воєнний стан в чотирьох регіонах України: що це все означає

Путін оголосив воєнний стан в чотирьох регіонах України: що це все означає

Yevheniia Kostina
 • РФ з 20 жовтня 2022 року введе обмеження на вʼїзд та пересування.
 • Особливий режим ввели тільки на окупованих територіях, однак репресивних заходів слід чекати і сусіднім з Україною територіям.
 • Росіяни та колаборанти зможуть відселяти українців в інші субʼєкти Росії.

На окупованих територіях чотирьох областей України російська влада вводить воєнний стан. І хоча це все є незаконним, як і так звані референдуми наприкінці вересня 2022 року, режим дозволяє ще більше закрутити права та свободи жителів. Окремим документом для анексованого Криму та прикордонних з Україною регіонів вводиться низка заборон. 

Заборона розповідає про обмеження, які створюються підписаними російським диктатором паперами.

Воєнний стан: укази Путіна 19 жовтня 

Президент країни-агресорки Володимир Путін підписав указ про воєнний стан в тимчасово окупованих Донецькій, Луганській, Запорізькій та Херсонській областях України. Відповідні заходи почнуть діяти з 20 жовтня 2022 року, після затвердження Радою Федерації РФ.

«Вищі посадові особи повинні приділяти потрібну увагу для реалізації заходів, необхідних покликаних забезпечити безпеку людей […] Для координації роботи очільники регіонів матимуть повноваження створювати відповідні штаби […] Передбачено кілька рівнів реагування на ризики, що виникають», — сказав російський диктатор під час засідання Радбезу РФ, звинувативши українську владу у відмові визнати результати псевдореферендумів.

Російський закон «Про воєнний стан» дозволяє обмежувати права та свободи людей та діяльність будь-яких організацій:

Читати більше новин в Telegram
 • можна вилучати приватного майно;
 • залучати людей до примусових робіт для потреб оборони;
 • евакуювати обʼєкти культурного значення;
 • забороняти мітинги.

Путін також підписав додатковий указ, який передбачає створення штабів територіальної оборони в чотирьох окупованих регіонах. Крім того, вводиться обмеження на вʼїзд і пересування на територіях цих окупованих областей і Криму, а також в Краснодарському краї, Бєлгородській, Брянській, Воронезькій, Курській та Ростовській областях. Таким чином, в тимчасово окупованих та прикордонних з Україною регіонах російська влада хоче запровадити, зокрема:

 • тимчасове відселення мешканців у безпечні райони;
 • обмеження руху транспортних засобів та здійснення їх огляду.
 • посилену охорону громадського порядку, обʼєктів, які стосуються військових, енергетики, функціонування транспорту, комунікацій та зв’язку тощо;
 • особливий режим роботи на таких обʼєктах.

Раніше Заборона розповідала про ознаки провалу мобілізації в Росії. Держава-агресорка не має можливостей для ефективного призову з 2008 року.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій