Путін планує збільшити армію: військові аналітики назвали три варіанти
- Російський президент підписав указ про нарощення особового складу Збройних сил країни-агресорки.
- У ISW вважають, що таким чином Кремль хоче уникнути відкритої загальної мобілізації та при цьому поповнити особовий склад у війні з Україною.
- Навіть у разі успіху навчити військової справи нових службовців буде вкрай складно.
Поповнити ряди регулярної армії Росії можна трьома способами: осінній призов 2022 року, приєднання до Збройних сил бойовиків з квазіреспублік «ЛНР» і «ДНР» або ж офіційне включення у склад армії добровольців, які воюють в Україні за контрактом.
Заборона розповідає про план Кремля та про те, чому його виконання малоймовірне.
До армії РФ можуть включити терористів з «Л/ДНР» — ISW
Президент Росії Володимир Путін 25 серпня 2022 року підписав указ, відповідно до якого штатна чисельність Збройних сил Росії має зрости на 137 000 військових. Документ набуває чинності з 1 січня 2023 року. Наразі особовий склад армії РФ, за офіційними даними, становить понад 1.9 мільйона осіб, з яких 1 013 628 є військовослужбовцями, інші – цивільний персонал.
Є три найбільш ймовірні варіанти поповнення армії, до яких може вдатися Кремль:
- осінній призов у жовтні 2022 року;
- офіційне включення до російської армії терористів з псевдорєспублік «ЛНР» та «ДНР»;
- офіційне включення у ряди армії так званих добровольчих підрозділів, які формально не є частиною Збройних сил РФ.
Однак план навряд чи вдасться реалізувати, вважають військові аналітики з Інституту вивчення війни (ISW). Ба більше, таке рішення, ймовірно, вказує на те, що РФ шукає альтернативу відкритому масовому призову.
Читати більше новин в Telegram«Російські військові, ймовірно, прагнуть відшкодувати втрати від свого вторгнення в Україну та створити сили для підтримки війни. Оголошення щодо відносно скромної (проте, ймовірно, все ще недосяжної) цілі збільшення сил переконливо свідчить про те, що Путін як і раніше налаштований уникнути повної мобілізації», — пояснили експерти.
Про недосяжність цілей Кремля свідчить і результат попередніх подібних указів. Так, у 2022 році перед повномасштабним вторгненням РФ мала лише близько 850 000 військових на фактичній службі, що суттєво менше її офіційно задокументованої цільової чисельності у понад 1 000 000.
«Росія, швидше за все, зіткнеться з серйозними перешкодами для швидкого поповнення кількості солдатів. Крім проблем, з якими стикаються російські вербувальники, чистий навчальний потенціал Росії, ймовірно, зменшився з 24 лютого, оскільки Кремль розгорнув навчальні елементи для участі в бойових діях в Україні. Чисте збільшення бойової потужності в будь-якому такому випадку буде дуже невеликим», — вважають у ISW.
Раніше Заборона розповідала про умови для контрнаступу ЗСУ на Харківщині. Може спрацювати та ж стратегія, яка дозволила українським воїнам почати наступальні дії на Херсонщині.
Читати більше новин в Telegram