Читаєте зараз
ЗСУ можуть відвоювати Ізюм: військові аналітики назвали умови

ЗСУ можуть відвоювати Ізюм: військові аналітики назвали умови

Ilona Kivva
Автор:
  • Росія відводить частину військ з півночі Донецької області у Крим, а також на тимчасово окуповані території Херсонщини та Запоріжжя.
  • На думку військових експертів, це означає, що контрнаступи ЗСУ вже не обмежуються тільки Херсонською областю.
  • Північ Донецької області є своєрідним плацдармом між Ізюмським та Слов’янським напрямками, тому відведення військ послаблює оборону ворога у регіоні.

Збройні сили України, ймовірно, зможуть почати активний контрнаступ на Ізюмському напрямку та відбити декілька населених пунктів у Харківській області. Може спрацювати та ж стратегія, яка дозволила українським воїнам почати наступальні дії на Херсонщині.

Заборона розповідає про умови для контрнаступу ЗСУ на Харківщині.


Росія перекидає війська з Донецька на Херсон і Запоріжжя: дані ISW

Через контрнаступ українських військ у Херсонській та Запорізькій областях Росія передислоковує частину сил з півночі Донецької області на ці напрямки, повідомляють у Інституті вивчення війни (ISW). Інформацію підтвердили у Головному управлінні розвідки Міністерства оборони України. 

«РФ ще у середині липня-2022 вивела з Донеччини тактичні групи повітряно-десантних військ і перекинула їх до окупованого Херсону. Також перекидають війська зі східного військового округу, які використовувалися для атаки на Слов’янськ. Велику кількість живої сили та техніки окупанти виводять на територію Криму для підготовки до захисту окупованих Херсонської та Запорізької областей», — доповів представник української воєнної розвідки Вадим Скібіцький.

Харківська область: контрнаступ ЗСУ

Такі перегрупування, ймовірно, дадуть можливість Збройним силам України почати контрнаступ на Харківщині. Річ у тім, що північ Донецької області — це своєрідний плацдарм між Ізюмським та Слов’янським напрямками, тому зменшення кількості ворожих сил послаблює оборону окупованих територій на напрямках з боку РФ.

Читати більше новин в Telegram

«Відведення частини військ позбавить слов’янське угруповання ворога необхідної бойової потужності, подібно до того, як російські війська знехтували фронтом у Запорізькій та Херсонській областях під час наступальних операцій у Луганській області. Відхід, ймовірно, створить можливість для українських сил почати контрнаступ на Ізюмському напрямку, так само як захоплення Росією Луганської області дозволило Україні створити умови для контрнаступу в Херсонській області», — пояснили військові аналітики з ISW.

На думку експертів, такі дії окупантів також свідчать, що українські контрнаступи вже не обмежуються Херсонською областю і, ймовірно, відбуватимуться по всій південній осі.

Водночас російські війська також проводять атаки на Ізюмському напрямку. Так, тільки 1 серпня окупанти безуспішно намагалися просунутися на південний захід від Ізюма:

  • українські війська відбили російську розвідку в районі Мазанівки (приблизно за 22 км на південний захід від Ізюма);
  • воїни знищили бойові машини ворога (за 20 км на північний захід від Ізюма);
  • окупанти обстрілювали Чепіль, Гусарівку, Норцівку та Протопівку (на північний захід від Ізюма);
  • обстрілювали Грушуваху, Рідне, Вірнопілля, Дібровне та Барвінкове (на захід і південний захід від Ізюма).

Раніше Заборона розповідала про радянські РСЗВ С-300 і С-400, як РФ розгорнула поблизу українських кордонів, а також про те, чому небезпечна зброя не допоможе окупантам взяти стратегічні напрямки.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій