Читаєте зараз
Зеленський підписав закон: чиновники мають показати е-декларації

Зеленський підписав закон: чиновники мають показати е-декларації

Ilona Kivva
Автор:

Верховна Рада 5 вересня 2023 року ухвалила в цілому урізаний варіант закону №9534 щодо повернення електронного декларування для чиновників. Через два тижні, через суспільне обурення та президентське вето, парламент переголосував законопроєкт, а президент його підписав.

Текст закону ухвалили з нормою, яка передбачає реєстр декларацій залишиться закритим ще на один рік, тобто принаймні до вересня 2024 року.

«Таке відновлення можна назвати фантомним, оскільки Єдиний реєстр електронних декларацій буде закритий для громадськості ще на рік. Таким чином, навіть попри прийняття такого надважливого закону, ймовірно такі дії парламенту не будуть враховані нашими міжнародними партнерами як реальний крок на шляху євроінтеграції та ефективної співпраці з МВФ», — кажуть у Transparency International Ukraine.

Розглядали правку, яка мала відкрити декларації, але вона не набрала потрібну кількість голосів.

До кінця 2023 року мають бути опубліковані декларації, що були подані до повномасштабної війни, а до кінця січня 2024 року — всі за 2021 та 2022 роки.

12 вересня, після суспільного резонансу та підписання петиції про ветування, президент наклав технічне вето і заявив, що Рада має переголосувати закон.

20 вересня парламент 341 голосом схвалив вето президента та виправив закон про чи не негайне відновлення е-декларування.

10 жовтня Володимир Зеленський підписав законопроєкт №9534 про повернення та відкриття е-декларацій.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій