Після скандалу, петиції та вето: Рада наказала чиновникам показати е-декларації

Ilona Kivva
Автор:

Верховна Рада 5 вересня 2023 року ухвалила в цілому урізаний варіант закону №9534 щодо повернення електронного декларування для чиновників. Через два тижні, через суспільне обурення та президентське вето, парламент переголосував законопроєкт.

Текст закону ухвалили з нормою, яка передбачає реєстр декларацій залишиться закритим ще на один рік, тобто принаймні до вересня 2024 року.

«Таке відновлення можна назвати фантомним, оскільки Єдиний реєстр електронних декларацій буде закритий для громадськості ще на рік. Таким чином, навіть попри прийняття такого надважливого закону, ймовірно такі дії парламенту не будуть враховані нашими міжнародними партнерами як реальний крок на шляху євроінтеграції та ефективної співпраці з МВФ», — кажуть у Transparency International Ukraine.

Розглядали правку, яка мала відкрити декларації, але вона не набрала потрібну кількість голосів.

12 вересня, після суспільного резонансу та підписання петиції про ветування, президент наклав технічне вето і заявив, що Рада має переголосувати закон.

20 вересня парламент 341 голосом схвалив вето президента та виправив закон про чи не негайне відновлення е-декларування.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій