Рада пропонує визнати злочини РФ геноцидом: якими будуть наслідки

Ilona Kivva
Автор:
  • У Верховну Раду внесли проєкт постанови «Про здійснюваний Російською Федерацією геноцид української нації»
  • Пропонується визнати злочини окупантів від 24 лютого 2022 року цілеспрямованим винищенням українців.
  • Українські правоохоронці та іноземні організації мають провести ретельні розслідування для подальшого покарання винних.

У Верховній Раді пропонують визнати злочинні дії Російської Федерації, що тривають на території України з 24 лютого 2022 року, геноцидом української нації.

Заборона розповідає деталі проєкту постанови ВРУ від представників всіх парламентських партій.


Геноцид української нації: постанова Верховної Ради

У Верховній Раді зареєстрували проєкт постанови №7250 про здійснюваний Російською Федерацією геноцид української нації. Ініціаторам виступив 31 депутат із семи політичних партій.

«Зафіксовані масові катування і вбивства цивільного населення, руйнування житлових та громадських будівель, позбавлення доступу людей до їжі, води, медичної допомоги, будь-яких засобів до існування. В сукупності дії Російської Федерації на території України мають ознаки геноциду, визначені статтею другою Конвенції ООН про запобігання злочину геноциду та покарання за нього і спрямовані на знищення української нації», — йдеться у пояснювальній записці.

Метою постанови є визнання злочинів Росії під час повномасштабного вторгнення на територію України цілеспрямованим винищенням українського народу.

У документі констатується, що Російська Федерація проголосила себе державою-продовжувачем СРСР, а політичний режим Росії є нацистським за своєю суттю.

Постановою пропонується:

  • визнати злочинні дії Російської Федерації, що тривають на території України з 24 лютого 2022 року, геноцидом української нації;
  • правоохоронним органам України вжити вичерпних заходів для забезпечення розслідування злочину геноциду і притягнення винних до встановленої законом кримінальної відповідальності через механізми національного та міжнародного судочинства;
  • закликати іноземні держави та міжнародні організації сприяти розслідуванню злочинів Російської Федерації, її збройних формувань та репресивних органів на території України, забезпечити невідворотність покарання організаторів і виконавців цих злочинів; 
  • Кабінету міністрів вжити заходів з ушанування пам’яті жертв геноциду;
  • надати допомогу потерпілим і родинам загиблих.

Раніше Заборона розповідала про ухвалений Верховною Радою закон України, який передбачає сплату за ворожу техніку.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій

Нагору