Читаєте зараз
Рада пропонує визнати злочини РФ геноцидом: якими будуть наслідки

Рада пропонує визнати злочини РФ геноцидом: якими будуть наслідки

Ilona Kivva
Автор:
  • У Верховну Раду внесли проєкт постанови «Про здійснюваний Російською Федерацією геноцид української нації»
  • Пропонується визнати злочини окупантів від 24 лютого 2022 року цілеспрямованим винищенням українців.
  • Українські правоохоронці та іноземні організації мають провести ретельні розслідування для подальшого покарання винних.

У Верховній Раді пропонують визнати злочинні дії Російської Федерації, що тривають на території України з 24 лютого 2022 року, геноцидом української нації.

Заборона розповідає деталі проєкту постанови ВРУ від представників всіх парламентських партій.


Геноцид української нації: постанова Верховної Ради

У Верховній Раді зареєстрували проєкт постанови №7250 про здійснюваний Російською Федерацією геноцид української нації. Ініціаторам виступив 31 депутат із семи політичних партій.

«Зафіксовані масові катування і вбивства цивільного населення, руйнування житлових та громадських будівель, позбавлення доступу людей до їжі, води, медичної допомоги, будь-яких засобів до існування. В сукупності дії Російської Федерації на території України мають ознаки геноциду, визначені статтею другою Конвенції ООН про запобігання злочину геноциду та покарання за нього і спрямовані на знищення української нації», — йдеться у пояснювальній записці.

Метою постанови є визнання злочинів Росії під час повномасштабного вторгнення на територію України цілеспрямованим винищенням українського народу.

Читати більше новин в Telegram

У документі констатується, що Російська Федерація проголосила себе державою-продовжувачем СРСР, а політичний режим Росії є нацистським за своєю суттю.

Постановою пропонується:

  • визнати злочинні дії Російської Федерації, що тривають на території України з 24 лютого 2022 року, геноцидом української нації;
  • правоохоронним органам України вжити вичерпних заходів для забезпечення розслідування злочину геноциду і притягнення винних до встановленої законом кримінальної відповідальності через механізми національного та міжнародного судочинства;
  • закликати іноземні держави та міжнародні організації сприяти розслідуванню злочинів Російської Федерації, її збройних формувань та репресивних органів на території України, забезпечити невідворотність покарання організаторів і виконавців цих злочинів; 
  • Кабінету міністрів вжити заходів з ушанування пам’яті жертв геноциду;
  • надати допомогу потерпілим і родинам загиблих.

Раніше Заборона розповідала про ухвалений Верховною Радою закон України, який передбачає сплату за ворожу техніку.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій