Читаєте зараз
Рада ухвалила порядок сплати податків під час війни

Рада ухвалила порядок сплати податків під час війни

Markiian Oliiarnyk
Верховна Рада України
  • В Україні відновлено відповідальність за несплату податків під час дії воєнного стану.
  • Аби пеня не нараховувалася, ФОПам і бізнесу треба буде документально підтвердити неможливість виконання податкових обов’язків.
  • Іншим категоріям платників, які можуть сплачувати податки, законодавці дали час до двох місяців, аби виконати свої зобов’язання перед держбюджетом.

Верховна Рада України ухвалила пакет податкових змін, який зокрема передбачає повернення пені за невиконання податкових обов’язків. Повністю від відповідальності звільнятимуться лише ті платники, які доведуть, що у них немає можливості справляти збори і подавати звіти в умовах війни. Для інших законом передбачено пільговий період в 60 днів, аби закрити усі нез’ясовані податкові питання.

Заборона розповідає про зміни в податковому законодавстві, які стосуються порядку справляння зборів та звітності під час воєнного стану. 


В Україні ФОПам повернули пеню

12 травня 2022 року Верховна Рада України ухвалила в цілому законопроєкт №7360 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей податкового адміністрування податків, зборів та єдиного внеску під час дії воєнного, надзвичайного стану». Рішення підтримали 276 народних обранців.

Авторами документу виступили сім депутатів від різних фракцій на чолі з головою комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данилом Гетманцевим.

Так, серед іншого, ухвалений закон передбачає відновлення відповідальності за невиконання податкових обов’язків (справляння зборів, подання звітностей) для платників, які мають можливість це робити. Це означає, що за несплату податків і несвоєчасну подачу декларацій для ФОПів і бізнесу нараховуватися пеня. На початку березня її скасували на підставі закону №2118-IX з умовою, що всі податкові зобов’язання будуть виконані впродовж трьох місяців після закінчення дії воєнного стану.

Читати більше новин в Telegram

А тепер від відповідальності звільнятимуться лише ті категорії платників, які доведуть, що, починаючи від 24 лютого 2022 року у них немає можливостей для своєчасної оплати податків та подання звітностей під час війни. Для цього потрібно буде подати перелік документів, який невдовзі має визначити Мінфін. Утім тут є кілька винятків:

  • від відповідальності звільняються ті платники податків, які виконали свої податкові зобов’язання впродовж 60 днів (не пізніше) від моменту, коли у них така можливість з’явилася;
  • для платників, що перейшли на спрощену систему оподаткування 2% пеня не нараховуватиметься за період з 24 лютого до фактичного дня переходу на нову ставку, якщо виконати свої зобов’язання впродовж 60 днів (не пізніше) від дня переходу;
  • штрафні санкції не накладатимуть на платників, які виправлять помилки зі своїм оподаткуванням до 20 липня 2022 року.

Раніше Заборона розповідала подробиці гучного проєкту закону №7311-д, який передбачає скасування нульового розмитнення імпортних авто та підвищення військового збору до 3%.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій