'
Читаєте зараз
Військовий збір, паливо і розмитнення авто. У Раді готують податкові зміни на час війни

Військовий збір, паливо і розмитнення авто. У Раді готують податкові зміни на час війни

Markiian Oliiarnyk
Данило Гетманцев
  • Податковий комітет Верховної Ради України схвалив пакет податкових змін, які мають адаптувати податкову та митну системи до реалій війни.
  • Зокрема парламентарі пропонують скасувати нульове розмитнення авто, а також підвищити військовий збір до 3%.
  • Були пропозиції щодо повернення акцизу та ставки 20% ПДВ на пальне, але з останньої редакції законопроєкту ці пункти прибрали.

Податковий комітет Верховної Ради України схвалив законопроєкт, який передбачає низку нововведень щодо податків та мита під час війни. Зокрема документ передбачає скасування пільг на розмитнення іномарок, окрім джипів для військових потреб, а також підвищення військового збору з 1.5% до 3%. Депутати хотіли ще й повернути митні платежі за пальне до довоєнних ставок, утім згодом передумали.

Заборона розповідає про основні податкові нововведення, які пропонуються українським парламентом на час дії воєнного стану.


Розмитнення авто 2022: що пропонують у Раді

Податковий комітет Верховної Ради України рекомендував ухвалити за основу в першому читанні законопроєкт №7311-д, який передбачає нові податкові зміни під поточні реалії війни та економіки. Ініціаторами документу виступили 14 депутатів від фракцій «Слуга народу» і «Голос» на чолі з головою комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данилом Гетманцевим.

Серед основних нововведень, запропонованих законодавцями, є скасування пільг з ПДВ, акцизу та мита при ввезенні транспортних засобів з-за кордону. «На жаль, цією опцією стали багато користуватися, аби дешево завозити люксові іномарки, тому довелося прибрати», — зазначив народний депутат від фракції «Голос» Ярослав Железняк.

При цьому пільги на нульове розмитнення залишиться на ввезення повнопривідних позашляховиків до 2017 року випуску, які необхідні для потреб Збройних сил України. На період дії воєнного стану за пільгами дозволено буде ввозити трактори, вантажівки, спецтехніку, які відповідають критерію Євро-3.

Читати більше новин в Telegram

Чи зміняться податки на паливо

У першій редакції законопроєкту №7311 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо окремих податків і зборів у період воєнного, надзвичайного стану» пропонувалося повернути акцизні збори і збільшити ставки ПДВ до 20% на пальне. Таке різке повернення митних платежів народні обранці обґрунтовували великим втратами надходжень до бюджету.

Ураховуючи, що зараз в умовах дефіциту ціни на бензин з нульовим акцизом та 7% ПДВ варіюються на межі 40 грн/літр, а на дизпаливо — 45 грн/літр, то за новою ставкою податків фактична ціна могла б підскочити до 52 та 55 грн/літр відповідно. 

На засіданні податкового комітету ці факти врахували і вирішили прибрати з нової редакції законопроєкту пункти про повернення митних платежів, тож пальне і надалі буде оподатковуватися за зменшеним ПДВ та без акцизу.

Підвищення військового збору в Україні 2022: деталі

Також парламентарі хочуть підвищити ставку військового збору з 1.5% до 3% на період дії правових режимів воєнного та надзвичайного стану. «З цією нормою я особисто не погоджуюся, тож буду намагатися її змінити до другого читання», — зауважив депутат Железняк.

Пропонується звільнити від справляння цього податку військовослужбовців, працівників правоохоронних органів, спецслужбовців та інших членів інших військових формувань на час війни.

Ініціатори законопроєкту хочуть скасувати пільгу, яка дозволяє на шість місяців після завершення воєнного стану відстрочити терміни сплати податків у разі неможливості їх справляння зараз. Утім вона залишатиметься для тих осіб, які перебувають в регіонах, де ведуться активні бойові дії.

Інші важливі нововведення, запропоновані законопроєктом №7311-д:

  • скасування права на звільнення від сплати ПДВ і мита при імпорті для компаній-«спрощенців»;
  • бюджетне відшкодування за січень 2022 року платник податків за бажанням зможе отримати у вигляді облігацій внутрішніх державних позик (ОВДП);
  • включення до страхового стажу періоду несплати ЄСВ ФОПами під час дії воєнного стану;
  • поновлення камеральних перевірок своєчасності подання звітності та сплати податків;
  • розширення можливості перебування на спрощеній системі на період воєнного стану тим суб’єктам, які здійснюють видобуток води для задоволення питних і гігієнічних потреб;
  • нові правила розподілення неоподаткованої благодійної допомоги через благодійні організації або через державний та місцевий бюджети.

Раніше Заборона розповідала про законопроєкт, який передбачає підвищення податків на 50% для компаній, які в умовах війни продовжують працювати і в Україні, і в Російській Федерації.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій