Читаєте зараз
Ракети для HIMARS робитимуть в Австралії: в чому суть плану США

Ракети для HIMARS робитимуть в Австралії: в чому суть плану США

Ilona Kivva
Автор:

В Австралії у 2024 році відкриють завод із виробництва керованих реактивних ракет GMLRS. Їх застосовують в реактивних системах залпового вогню M270 MLRS та HIMARS, пише The Wall Street Journal.

Нову виробничу лінію розмістять на австралійській військовій базі на околиці Сіднея. Американська компанія Lockheed Martin поки виготовляє GMLRS лише на одному заводі в штаті Арканзас. Планується спочатку відправляти напівзібрані частини ракет зі США до Австралії, де їх будуть складати.

Згодом Австралія планує зосередитись на виробництві ключових частин ракети на внутрішньому ринку, включно з ракетними двигунами й боєголовками. У майбутньому хочуть виробляти й інші типи ракет, окрім GMLRS. Перша партія з близько десятка зібраних австралійцями GMLRS пройде випробувальні стрільби до кінця 2025 року.

До кінця 2030 року Австралія має виробляти вже тисячі ракет щорічно. Очікується, що нові виробничі потужності відіграватимуть важливу роль у стратегії Вашингтона щодо протистояння Китаю і Росії.

«Зважаючи на швидкі темпи розвитку подій в Індо-Тихоокеанському регіоні та ріст конкуренції з майже рівними собі супротивниками, високоточні боєприпаси, такі як GMLRS і PrSM, набувають все більшого значення. Нам вкрай необхідно мати гарячі виробничі лінії для їх масового виробництва», – заявив речник Пентагону Джеф Юргенсен.

Крім того, американська промислова база не здатна задовольнити попит і поповнити виснажені запаси на тлі споживання боєприпасів в Україні та на Близькому Сході. Тож адміністрація Байдена прагне розгорнути кілька виробничих ліній озброєння в країнах-союзницях.

За останні роки портфель замовлень Lockheed ракет і систем управління вогнем, зокрема і GMLRS, збільшився майже на 20 відсотків, до понад 32 мільярдів доларів. Нещодавній бюджетний запит армії США на 2025 рік передбачає фінансування близько 6,4 тисяч GMLRS, в порівнянні з приблизно п’ятьма тисячами торік. Завод Lockheed у США вже наростив виробництво GMLRS з 10 до 14 тисяч ракет на рік.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій