'
Читаєте зараз
РФ бачити не хочуть: в Стамбулі готують велику зустріч по миру в Україні

РФ бачити не хочуть: в Стамбулі готують велику зустріч по миру в Україні

Yevheniia Kostina

Туреччина готується прийняти третю міжнародну зустріч радників з національної безпеки, що працюють над організацією мирного саміту, який Україна хоче провести до кінця 2023 року, пише Bloomberg.

Зустріч попередньо запланована на кінець жовтня в Стамбулі, за словами людей, які говорили на умовах анонімності, щоб поділитися інформацією про плани щодо саміту. Учасники обговорюватимуть ідеї досягнення міцного миру в Україні.

Це буде третя подія в низці подібних зборів в Данії в червні та в Саудівській Аравії в серпні. РФ не була запрошена ані на жодну з них, не буде агресорів і в Туреччині. Натомість серед учасників хотіли б бачити Китай, але невідомо, чи має намір Пекін надсилати свого представника.

На захід приїдуть радники з національної безпеки різних країн, зокрема представник Білого дому США Джейк Салліван. Учасники мають намір обговорити мирний саміт, який Україна хотіла б провести пізніше цього року, а також формулу миру Зеленського. Вона передбачає кілька пунктів, зокрема повне виведення російських військ, відновлення територіальної цілісності, звільнення всіх полонених тощо.

Російська Федерація виключала переговори на основі українського плану та називала його нереалізованим: у Кремлі заявляли, що про виведення військ не може бути й мови.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій