Читаєте зараз
РФ готує нові резерви: що відбувається в Авдіївці та на околицях стратегічної точки

РФ готує нові резерви: що відбувається в Авдіївці та на околицях стратегічної точки

Oleksandr Humeniuk

Раз на тиждень Заборона аналізує, що відбувалося на фронті та чого, ймовірно, слід очікувати далі. Публічно доступну інформацію редакція звіряє зі зведеннями аналітичних центрів і нашими постійними військовими експертами. 


Східний напрямок: армія РФ обходить Авдіївку з північно-західного боку

  • Найактивнішою ділянкою фронту на сході України лишається Авдіївський напрямок. Цього тижня окупаційні війська продовжили тиск на північ і південь від міста та мали успіхи тактичного характеру. 

На північ від міста росіяни зосередили свою увагу на Авдіївському коксохімічному заводі й сусідньому населеному пункті Степове. І хоча підтверджень просування окупантів на цій ділянці немає, ресурс deepstatemap збільшив сіру зону на цьому напрямку, що вказує на незначний, але рух армії РФ.

Також росіяни посилили свої штурми і на південь від Авдіївки. Зокрема, на південно-західному напрямку росіяни проводять штурми на населений пункт Сєверне, на південно-східному — продовжують штурми в районі промислової зони міста та мають тактичні успіхи.

Ось як ситуацію навколо Авдіївки описує відомий український телеграм-канал «Демонський Бахмут»: «Окупант знову атакує більш масовано, але не варто розділяти це на хвилі, бо з початку жовтня бої тривають без зупинки. Окупант мав успіхи на північному виступі. Тиснуть на Степове, АКХЗ, Сєверне. Мали успіхи тактичного характеру і на півночі, і на півдні від міста. На жаль, орки мали успіхи тактичного характеру — у районі Степового та промки на південь від Авдіївки».

  • Біля Бахмута окупаційні війська продовжують тиснути на південь від міста. Як і минулого тижня, найбільше росіяни сконцентровані на висотах, які українські війська займають у районі Кліщіївки та Андріївки. Найзапекліші бої точаться на північ від Курдюмівки й на схід від Андріївки та Кліщіївки. Однак наразі ЗСУ вдається стримувати тиск окупантів і лінію фронту.
  • На Куп’янському напрямку армія РФ продовжила штурми біля населених пунктів Синьківка та Кислівка. Суттєвих успіхів армія РФ не мала.

Не вщухають бої і в Серебрянському лісництві, що на Лиманському напрямку. Минулого тижня українські захисники мали певні успіхи, що дозволило трохи розширити зону контролю ЗСУ. Очікують, що незабаром на цю ділянку РФ перекине додаткові резерви.

Південний напрямок: статичний фронт

  • Після декількох тижнів активних наступальних дій з боку ЗСУ на Лівобережжі Херсонщини останні дні листопада були відносно тихими. Найгучнішою новиною з лівобережжя Херсонщини за минулий тиждень стала загибель заступника командувача 14-го армійського корпусу РФ генерал-майора Володимира Завадського. Можливою причиною смерті генерала називають підрив на міні. 

На Запорізькому напрямку суттєвих змін лінії фронту також не відбулося. Бої продовжуються на Роботинському напрямку, а також у бік Великих Новосілок. Найбільше окупаційні війська тиснуть у районі Вербового та Новопрокопівки.

Вибухи в тилу армії РФ

  • У ніч на 26 листопада в Московській області РФ пролунало декілька вибухів. За словами російських чиновників, це була атака безпілотників, що летіли на Москву. Згодом стало відомо, що вибухи пролунали на території Кантемирівської танкової дивізії.
  • У ніч на 30 листопада задокументовано вибухи в російському Брянську. Як повідомляв телеграм-канал «Брянський вестник», вибух стався на території складу з безпілотниками «Герань-2», однак підтверджень цієї інформації наразі немає.
  • У ніч на 30 листопада також стався вибух у Північномуйському тунелі імені Бессолова в Бурятії. Це залізничне полотно є головним шляхом залізничного сполучення між Росією та Китаєм. Як повідомляють ЗМІ, за вибухом може стояти СБУ.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій