Читаєте зараз
РФ хоче вивести ядерні субмарини у небезпечну зону

РФ хоче вивести ядерні субмарини у небезпечну зону

Ilona Kivva
Автор:
  • Держава-терористка планує сформувати в складі Тихоокеанського флоту дивізію з підводних човнів, оснащених торпедами Poseidon.
  • Росія завершила виробництво перших серійних Посейдонів у січні-2022. Це ядерні підводні боєприпаси, які нібито неможливо збити.
  • Водночас станом на липень 2023 року є тільки один відомий носій цих снарядів.

Розміщення підводних човнів з ядерними торпедами у зоні Камчатки вкрай важливе з точки зору стратегії, адже задачею Тихоокеанського флоту, який там базується, є можливі бойові дії не тільки проти США. У зоні загрози також Японія, Австралія та навіть Китай. 

Заборона розповідає про план РФ та проблеми, через які реалізувати його вчасно навряд вдасться.


Підводні човни з Посейдонами: план Росії на 2024-2025 роки

Російська Федерація має намір сформувати нову дивізію в складі підводних сил Тихоокеанського флоту, тобто на Камчатці. Вона складатиметься з атомних субмарин спеціального призначення, оснащених торпедами Poseidon, пише російський пропагандистський ресурс ТАСС

Розгортання підводних човнів має пройти наприкінці 2024 або на початку 2025 року. Створення берегової інфраструктури нібито вже почалося. Водночас є кілька фактів, які говорять про те, що реалізувати проєкт у заявлені терміни навряд вдасться.

Перш за все, це кількість техніки. Дивізія підводних човнів у флоті РФ складається з п’яти-восьми одиниць. Станом на 19 липня 2023 року відомо лише про єдиний існуючий носій Посейдонів — БС-329 «Белгород». Це експериментальний човен, перероблений з 949А «Антей», пояснили у Defense Express.

Читати більше новин в Telegram
Характеристики субмарини «Белгород». Інфографіка: Hisutton

В склад Тихоокеанського флоту до 2025 року має також увійти «Хабаровск» — це перша субмарина проєкту 09851 з розробки носіїв для цих торпед. Другий підводний човен за програмою планують передати не раніше 2027 року. 

«Дивізія буде дуже далека від повного складу, якщо мова йде про саме носіїв Посейдонів, адже на штатну кількість Кремль не зможе вийти ще дуже й дуже довго. Тому вочевидь до складу можуть бути включені інші підводні човни, можливо, шляхом переведення з інших дивізій та інших флотів», — кажуть експерти з озброєння.

Торпеди Poseidon: заявлені характеристики

Друга проблема плану — стан самих снарядів. Про характеристики Посейдонів, які у РФ називають зброєю апокаліпсиса, є мало відомостей. Більшість із них базуються виключно на заявах оборонного відомства країни-терористки або злитих в ЗМІ даних.

Їх калібр нібито шість метрів, боєголовка — ядерна з потужністю у дві мегатони. У якості силової установки використовується мініреактор. 

Підводні ракети призначені для ударів по прибережних спорудах, наприклад, портах та військових базах теоретичного противника. Виявити чи перехопити їх нібито неможливо.

Ймовірний вигляд ядерної торпеди Посейдон. Інфографіка: Мілітарний

Виробництво перших серійних зразків, ймовірно, завершили у січні 2022 року. Це означає, що випробування всіх компонентів мали б бути завершені, однак про самі боєголовки нічого невідомо. 

«Я вважаю, що ця перша партія складається просто з більшої серії тестових торпед, а не вже діючих. Це було б необхідно, щоб дослідити, як ‘Белгород’ насправді поводиться з повним набором із шести величезних торпед на борту, на відміну від поодиноких випробувальних снарядів, які, ймовірно, були проведені досі. Однак цілком можливо, що самі боєголовки вже розроблені та, можливо, навіть випробувані в деяких сценаріях, хоча й без вибухів і окремо від торпед», — вважає експерт російського Центру міжнародної безпеки ІМЕМО Дмитро Стефанович.

Тож чи були випущені повністю готові торпеди з ядерними компонентам, достеменно невідомо. Однак навіть оснащені звичайними боєголовками вони становлять загрозу для авіаносних груп, берегових укріплень та обʼєктів інфраструктури.

Ядерні субмарини на Камчатці: кому загрожують

Розміщення підводних човнів з ядерними торпедами у зоні Камчатки вкрай важливе з точки зору стратегії. Після початку повномасштабного вторгнення в Україну основне посилення держава-терористка проводить на Північному флоті. Він відповідає за дії проти США та європейського сегмента НАТО.

Задачею Тихоокеанського флоту також є можливі бойові дії проти США, але таке базування також створює загрозу для Японії, Австралії та навіть Китаю. Тож такий крок може свідчити про невпевненість Росії у відносинах з КНР.

Пункти базування Тихоокеанського флоту РФ. Інфографіка: російське видання «Аргументы и факты»

Раніше Заборона розповідала про зміни у кількості ядерної зброї по країнах, які відбулися з 2022 по 2023 роки за даними авторитетного аналітичного центру.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій