Читаєте зараз
РФ хоче змінити морські кордони з Литвою і Фінляндією: країни відповіли на погрози

РФ хоче змінити морські кордони з Литвою і Фінляндією: країни відповіли на погрози

Анастасія Могилевець

Кремль планує в односторонньому порядку змінити свої морські кордони з Литвою і Фінляндією в Балтійському морі. Уряди цих країн, а також Латвії, прокоментували цю інформацію.

«Триває ще одна російська гібридна операція. Цього разу вона [Росія] намагається поширити страх, невпевненість і сумніви щодо своїх намірів у Балтійському морі. Це очевидна ескалація проти НАТО та ЄС, і на неї необхідно дати тверду відповідь», — каже міністр закордонних справ Литви Ґабріелюс Ландсберґіс.

МЗС країни запросить російського представника для консультацій. Водночас президент Фінляндії Александер Стубб каже, що Москва не контактувала з фінськими посадовцями з цього приводу. Міністерство закордонних справ уточнює деталі, про які повідомили медіа.

«Конвенція ООН з морського права містить положення про визначення морських зон прибережних держав, зокрема їх перегляд. Ми припускаємо, що Росія, як учасниця конвенції, діятиме відповідно. Слід памʼятати, що внесення непорозумінь — це теж гібридний вплив. Фінляндія не буде введена в оману», — написала очільниця відомства Еліна Валтонен.

Її колега з Латвії Байба Браже повідомила, що її країна підтримує звʼязок з колегами у Фінляндії, Литві та інших країнах на Балтійському морі, щоб прояснити ситуацію.

Пізніше із сайту уряду Росії зник законопроєкт про зміну російських кордонів у Балтійському морі. Сторінка стала недоступною. Копія документа, який пропонувало до розгляду Міноборони РФ, залишилась лише в архіві.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій