РФ місяцями брехала про ядерні торпеди Poseidon. Їх таки зробили, але вони марні
- Росія кілька років розробляла ядерну торпеду і заявляла її як одну із найпотужніших у світі підводних ракет.
- Poseidon нібито має брудну боєголовку, яка поширює радіоактивне зараження на велику територію, а при підриві у морі створює радіоактивне цунамі.
- У липні 2022 року РФ ввела в експлуатацію субмарину «Белгород», яка є головним потенційним носієм підводних снарядів.
Російська Федерація заявила про серійне виробництво першої партії ядерних торпед Посейдон. Однак, ймовірно, вони придатні лише для випробувань, адже й досі не містять ядерних боєголовок. Це також свідчить про те, що держава-терористка місяцями поширювала дезінформацію: ніби найдовша у світі субмарина «Белгород» вже озброєна ними.
Заборона розповідає про розслідування журналістів щодо так званої зброї апокаліпсиса.
Poseidon: заявлені характеристики
Про характеристики Посейдонів або, як їх називають у РФ, зброї апокаліпсиса є мало відомостей. Більшість із них базуються виключно на заявах оборонного відомства країни-терористки або злитих в ЗМІ даних тим самим міноборони. Заявлено, що це торпеди калібром шість метрів, які використовують мініреактор як силову установку. Вони створюються у якості носіїв ядерних боєголовок, кожна потужністю приблизно у дві мегатонни, пише Defense Express.
Ці підводні ракети призначені для ударів по прибережних спорудах, наприклад, портах та військових базах теоретичного противника. Виявити чи перехопити їх нібито неможливо.
«Кажуть, що Посейдони мають особливо брудну боєголовку, яка забезпечить не тільки звичайне термоядерне ураження, але й поширить радіоактивне зараження на велику територію. Існують також відомості про те, що їх потенційно можна було б підірвати у відкритому морі, щоб створити своєрідне радіоактивне цунамі», — пишуть в The War Zone.
Читати більше новин в TelegramСтаном на 2023 рік, у Росії розробляють Посейдони тільки адаптовані для субмарини «Белгород» — найдовшого у світі підводного човна, який був введений в експлуатацію тільки у липні 2022 року.
Посейдони без ядерних боєголовок
В Міністерстві оборони РФ 16 січня 2022 року заявили, що було завершено виробництво перших серійних зразків торпед Poseidon. Першочергово їх буде встановлено на «Белгород». Випробування різних компонентів ракети, включно з ядерною енергоустановкою нібито завершені, однак про самі боєголовки не сказано нічого.
«Я вважаю, що ця перша партія складається просто з більшої серії тестових торпед, а не вже діючих. Це було б необхідно, щоб дослідити, як “Белгород” насправді поводиться з повним набором із шести величезних торпед на борту, на відміну від поодиноких випробувальних снарядів, які, ймовірно, були проведені досі. Однак цілком можливо, що самі боєголовки вже розроблені та, можливо, навіть випробувані в деяких сценаріях, хоча й без вибухів і окремо від торпед», — сказав The War Zone експерт російського Центру міжнародної безпеки ІМЕМО Дмитро Стефанович.
На початку жовтня 2022 року італійська La Repubblica повідомила, що найдовший у світі атомний підводний човен покинув базу на Новій Землі і почав рух, ймовірно, для випробувань. На борту нібито було розміщено шість торпед Poseidon. Однак на борту могли розміщуватися хіба тестові варіанти підводних ракет, які однозначно не несли ядерних боєголовок.
«Писали, що під час випробувань обов’язково відбудеться пуск із ‘Белгорода’ цих самих Посейдонів, але тепер виявилось, що ніякого Посейдона як готового до застосування носія ядерної зброї досі не існує в природі. Відповідно, реальні характеристики цього виробу досі перевірку не пройшли. Всі заяви, як от здатність подолати в автономному режимі весь Атлантичний океан і при цьому доставити до цілі особливо потужну боєголовку, можуть бути не більш ніж вигадками Кремля», — припускають у Defense Express.
Раніше Заборона розповідала про ймовірні випробування Росією міжконтинентальної ракети. Її можуть тестувати на полігоні Панково, де проводилися перевірки найпотужнішої термоядерної бомби РДС-202 та перші випробування міжконтинентальної ракети на ядерній установці «Буревісник».
Читати більше новин в Telegram