'
Читаєте зараз
РФ начебто зробила супердалекобійні ракети до «сушок»

РФ начебто зробила супердалекобійні ракети до «сушок»

Ilona Kivva
Автор:
  • У РФ заявляють, що завершили розробку новітньої крилатої ракети (КР). Її нібито спеціально створили під винищувач Су-57.
  • Su-57 Росія відносить його до п’ятого покоління, але, найімовірніше, це покращена версія четвертого. Серійне виробництво дуже гальмується, тому таких у ворога обмежена кількість.
  • Сучасний боєприпас нібито має навіть більшу дальність, ніж найсучасніша КР США.

Новий снаряд до «сушок», як заявлено, може вражати цілі на відстані понад 2 500 км, але має при цьому відносно невеликі габарити. Однак вірогідність того, що таку зброю справді змогли створити з поточними ресурсами Росії, вкрай мала. Скоріш за все, йдеться лише про модифікацію вже існуючої ракети, але вона має в рази меншу дальність.

Заборона розповідає про заяви російських пропагандистів та висновки аналітиків, які їх спростовують.

Боєприпаси до Су-57: що відомо

Російська Федерація нібито розробила новітню крилату ракету спеціально для пуску з винищувачів Су-57, повідомляють російські пропагандисти-співучасники.

Заявлено, що вона має аналогічну дальність до снарядів, що застосовуються на стратегічних бомбардувальниках Ту-95МС і Ту-160. Для розуміння, Х-101 або Х-555, які пускають з 95-тих «тушок» летять на відстань до 2 500 та 5 500 км відповідно. При цьому довжина Х-555 складає 6 м, а Х-101 — 7.45 метра.

Новітня зброя має розміщуватися у внутрішньому відсіку літака. Для цього її габарити нібито були зменшені порівняно з вищезгаданими снарядами. Точні розміри самих відсіків невідомі, але для Су-57 вже інтегрована керована ракета Х-59МК2, яка також має бути усередині. Завдовжки вона 4.2 м і є модифікацією 5.7 метрових Х-59. Її спеціально зменшили під цей винищувач. Тож, найімовірніше, 4.2 м є для авіасудна максимумом, вважають у Defense Express.

Читати більше новин в Telegram
Дальність та габарити Х-101, Х-50, Х-59МК2. Інфографіка: Defense Express

Такої дальності при малих розмірах нібито вдалось досягти шляхом створення ‘ідеально відточеної конструкції складного крила, внутрішнього компонування, а також нового двоконтурного турбореактивного двигуна’. Зазначимо, що навіть найновіша крилата ракета США AGM-158 JASSM-XR, яка перебуває на етапі розробки, має дальність у 1 900 кілометрів.

«Вірогідність існування крилатої ракети для розміщення у внутрішніх відсіках Су-57 з дальністю не те що у 2 500 км, а навіть у 1 500 км більш ніж малореалістична та не відповідає поточним та навіть перспективним можливостям російського військово-промислового комплексу. Тож, скоріш за все, мова йде про те, що у РФ формально завершився один з етапів створення вже згаданої крилатої ракети Х-59МК2, яка не має відношення до крилатих ракет великої дальності», — вважають експерти з озброєння.

Su-57: основні характеристики винищувача

Су-57 — новий багатоцільовий винищувач, який був розроблений для заміни застарілих МіГ-29 і Су-27. Росія відносить його до п’ятого покоління (до таких належать американські F-35 і F-22 Raptor), але, найімовірніше, це покращена версія четвертого.

Випробування російського літака були завершені у 2015 році. Планувалося, що він надійде на озброєння у 2017-2018 роках, але до 2017 року техніка не була готова до повномасштабного виробництва. ВПС Росії врешті замовило першу партію з 76 винищувачів тільки у 2019 році. У тому ж році сталася перша відома катастрофа Су-57 — літак розбився під час випробувального польоту після того, як відмовили системи управління. Через це серійне виробництво хоч і почалося, але дуже гальмувалося.

Російський стелз-винищувач Су-57. Фото: Military Today

Скільки «сушок» перебуває на озброєнні РФ станом на жовтень 2023 року, невідомо. За різними даними, у 2022 році ВПС Росії було поставлено лише від двох до восьми одиниць.

Короткі характеристики:

  • довжина — 22 м;
  • розмах крил — 14.2 м;
  • висота — 6 м;
  • максимальна злітна вага — 37 т (порожнього 18.5 т, тобто може нести близько 18 т зброї);
  • двигуни — два від Saturn, тип невідомий;
  • максимальна швидкість — 2 600 км/год;
  • cлужбова стеля — 20 км;
  • бойовий радіус — невідомий;
  • озброєння — ракети плюс 30-мм гармата.

Раніше Заборона розповідала про російську ракету Х-БД, якої може і не бути. Але якщо є, то загрозу варто сприймати серйозно, бо снаряд має бути далекобійнішим за Х-101.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій