'
Читаєте зараз
РФ наказала власним компаніям знизити видобуток нафти: з чим це пов’язано

РФ наказала власним компаніям знизити видобуток нафти: з чим це пов’язано

Ilona Kivva
Автор:

У другому кварталі 2024 року російським підприємствам доручили скоротити видобуток нафти до 9 млн барелів на добу. Це зроблять в рамках зобов’язань Москви перед ОПЕК+, пише Reuters.

В плани Росії входить поступово послаблювати урізання експорту та зосередитися лише на скороченні видобутку. Кремль поставив конкретні завдання перед кожним нафтопереробним заводом, щоб підтримати світові ціни на сировину.

Віцепрем’єр-міністр РФ Олександр Новак сказав, що країна скоротить видобуток та експорт нафти ще на 471 тисячу барелів на добу. Згідно з його словами наприкінці лютого, потужності Росії отримують з надр 9,5 млн барелів на добу.

Російський видобуток нафти й газу знизився з 11,7 млн барелів у 2019 році до близько 10,8 млн барелів на добу в останні місяці. Це сталося в результаті скоординованих дій з ОПЕК, вказує видання.

Очікується, що показники впадуть ще на 3,6% у квітні 2024 року, у травні – на 4,1%, а в червні – на 4,9%. Експорт сировини теж зменшиться: 121 тисячу барелів у квітні, та ще на 71 тисячу в травні. Втім, зміни обсягів не стосуватиметься видобутку газового конденсату. У 2023 році Росія отримувала 1,3 млрд барелів на добу такої сировини.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій