Читаєте зараз
РФ нібито створила 13 штурмових бригад: розслідувачі з’ясували, як їх використовують

РФ нібито створила 13 штурмових бригад: розслідувачі з’ясували, як їх використовують

Анастасія Могилевець
  • В період 2022-2024 років у РФ могли сформувати більш як 10 нових військових угрупувань.
  • Створені вони були із так званих добровольців, що напряму підпорядковані Міністерству оборони ворога. 
  • Всі ці бригади нібито переважно мають батальйонну структуру, за виключенням однієї.

Припускається, що йдеться про підрозділи, із яких формуються штурмові загони «Шторм-Z». Їх укомплектовують рекрутингом так званих добровольців, які відбувають покарання у виправних закладах Росії.

Заборона розповідає про нові військові формування Росії.

Штурмові бригади армії Росії: яка структура

«Центр анализа стратегий и технологий» виклав зведені дані з відкритих джерел про формування нових підрозділів армії РФ, узагальнюючи за весь період 2022-2024 років.

«Найперше, що тут привернуло увагу – рашисти заявляють, що в них було сформовано аж 13 штурмових бригад із ‘добровольців’, напряму підпорядкованих Міноборони РФ. Схоже, що тут мова саме про ті підрозділи, із яких формуються ті самі штурмові загони ‘Шторм-Z’, тому на цьому пункті варто зосередити окрему увагу», – кажуть аналітики з Defence Express.

Бригади, схоже, поділяють на розвідувально-штурмові та штурмові. В переліку розвідувально-штурмових:

Читати більше новин в Telegram
  • «Волки» (перша за нумерацією);
  • «Сибирь» (четверта);
  • «Терек» (п’ята);
  • «им. Святого Георгия Победоносца» (сьома);
  • «Дон» (10-та);
  • «Днепр» (11-та);
  • «Медведи» (81-ша);
  • «Север-Z».

У штурмових:

  • «Конвой» (третя);
  • 49-та (без власної назви);
  • «Ветераны» (60-та штурмова);
  • «Урал» (137-ма);
  • 139-та (без власної назви).

Стверджується, що базою для створення таких бригад стали різноманітні нібито добровольчі батальйони та загони, які ще у 2022 році були створені регіональними адміністраціями РФ, а потім підпорядковані Міноборони РФ. Причетні начебто загони бойового армійського резерву БАРС, які з самого початку підпорядковувались Міноборони РФ. Так, є дані про існування 35 підрозділів батальйон/загін, які належали до БАРСу.

«Яка принципова різниця між поняттям штурмова бригада та розвідувально-штурмова бригада — не деталізується. Стверджується, що ці всі бригади переважно мають батальйонну структуру, за виключенням 10-ї ‘Дон’, до складу якої входить 17-й ‘Донской казачий полк генерала Бакланова’», – кажуть військові аналітики.

«Донской казачий полк» РФ, що воює проти України. Фото: Defence Express

Російські медіа та спільноти повідомляють також, що із так званих добровольців буцімто сформували 116-ту бригаду особливого призначення Росгвардії, яка оперує на тимчасово окупованому Донбасі. До її складу входять 900-й («Оплот»), 901-й та 902-й полки.

У РФ стверджують, що так звана часткова мобілізація в країні восени 2022 року надала контингент, якого вистачило на формування близько 100 нових мобілізаційних мотострілецьких, танкових та артилерійських полків. За результатами примусової мобілізації на тимчасово окупованій частині Донбасу окупанти начебто сформували 21 полк мобілізаційного резерву, їх передали кадровим частинам армії РФ.

«Шторм-Z»: що відомо про угрупування ЗС РФ

Командування російських військ змогло частково наростити наступальний потенціал своїх бригад і полків. З осені 2022 року ЗС РФ стали застосовувати армійські штурмові загони під назвою «Шторм». Враховуючи досвід комплектування вагнерівських груп, російське командування вирішило в деяких своїх військових з’єднаннях сформувати ще й штурмові роти під назвою «Шторм-Z», пише Армія Inform.

Їх формують завдяки рекрутуванню засуджених з виправних закладів. У складі з’єднань та частин Південного ВО Росії сформувалися роти, укомплектовані так званим спеціальним контингентом, щоб посилити ШтЗ (штурмові загони) «Шторм». Це надало додатковий людський ресурс, який готовий виконувати будь-які за складністю завдання на полі бою. Водночас рівень втрат серед цих солдатів не має суттєвого значення. Поєднання кадрових/мобілізованих військовослужбовців із засудженими нібито заборонене.

Загони «Шторм-Z» зазвичай придаються до армійських ШтЗ «Шторм», що значно підвищує їхні штурмові та бойові можливості. Чисельність роти «Шторм-Z» в середньому нараховує до сотні осіб. Важливо, що склад кожного такого штурмового загону має гнучку структуру. Вона може змінюватись залежно від поставлених завдань, умов, обставин, характеру місцевості тощо. Основне озброєння штурмової роти – стрілецька зброя та гранатомети.

Раніше Заборона розповідала про різницю понять «воєнний стан» та «стан війни» в Україні. Згідно з міжнародним законодавством, війну може оголосити лише агресор.  

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій