РФ розпочала великий наступ на Донбасі ще в січні-2023: коли буде пік
- На сході України зосереджений основний масив російських сил: Кремль, за чутками, дав наказ до весни взяти під контроль всю територію Луганської та Донецької областей.
- Війська РФ з 7 по 10 лютого 2023 року могли просунутися в бік Бахмута та Вугледара.
- Для повномасштабної атаки у регіоні у ворога не вистачає ані, техніки, ані живої сили. Втрати зростають чи не щодня.
Армія Росії розпочала активні наступальні дії у Донецькій області з захоплення Соледара та підступу до Бахмута. Згодом додавалися нові напрямки: Вугледар, Куп’янськ, Сватове, Сіверськ та Лиман. Це свідчить про те, що вздовж всієї лінії Донецько-Луганського фронту з початку січня 2023 року йде велика атака. Військові аналітики переконані, що це ще не пік — він настане тільки тоді, коли всі навчені новомобілізовані війська зайдуть у регіон.
Заборона розповідає про прогнози експертів щодо великого наступу росіян, який вже провалився.
Війська РФ з 7 лютого просунулися в бік Бахмута і Вугледара — британська розвідка
Російські війська станом на 10 лютого 2023 року, ймовірно, досягли тактичних успіхів на північному та південному напрямках у Донецькій області, повідомляє британська розвідка.
Так, починаючи з 7 лютого бойовики з ПВК «Вагнер» просунулися приблизно на два-три кілометри на північних околицях Бахмута — в сторону магістралі М-03, що веде до міста.
Також було помічено просування російських підрозділів навколо західного краю міста Вугледар. Там наступальні операції почалися наприкінці січня 2023 року, але не мали значних успіхів.
Читати більше новин в Telegram«Сили РФ все більше домінують на північних підступах до Бахмута. Проте росіяни, ймовірно, зазнали особливо значних втрат навколо Вугледара, оскільки були введені недосвідчені підрозділи. Там, ймовірно, російські війська втекли та покинули щонайменше 30 майже неушкоджених броньованих машин після невдалого штурму», — розповіли у розвідці Його Величності.
Це та факт зосередженості найбільшої кількості російських військ (вагнерівці, військові з регулярної армії та новомобілізовані), можуть бути підтвердженням, що Луганська та Донецька області є цілями для головного удару Росії. Тобто другий великий наступ РФ, ймовірно, вже розпочався, а саме 7 січня 2023 року.
«Все почалося з Соледара та Бахмута. Згодом додавалися нові напрямки: Вугледар, продовжилася Авдіївка, Мар’їнка, підключився Куп’янськ, наступ на Сватове під Куземівкою, новий наступ у бік Сіверська від Лисичанська, також продовжився наступ від Кремінної на Лиман. Вздовж всієї 200-кілометрової лінії Донецько-Луганського фронту від Вугледара до Куп’янська вже цілий місяць іде наступ», — поділився з Забороною військовий аналітик Роман Світан.
Тиск на цих напрямках, за його словами, збільшуватиметься та досягне піка вже наприкінці лютого 2023 року.
«Пік — це тоді, коли зайдуть усі їхні навчені війська. Зайдуть вони ближче до 23 числа. Це буде фронтальний тиск уже зрозуміло, якими силами, у яких локаціях і з якою метою: видавити українські війська з території Донецької області, закріпитися і дійти до Оскільського водосховища зі сходу на захід», — каже експерт.
Головні прогалини у тактиці РФ на сході України
Попри відновлення активних наступальних дій, армії РФ з високою ймовірністю не вдасться повністю захопити території Луганщини та Донеччини, вважають у Інституті вивчення війни (ISW).
«ISW не виявив ніяких доказів того, що російські сили відновили достатню бойову міць, аби перемогти українські сили на сході України і захопити понад 11 300 кв. км неокупованої Донецької області до березня (понад 42% від загальної території області), як, за повідомленнями, наказав Путін», — кажуть військові аналітики.
На це є кілька причин:
- недостатня кількість військ;
Загальна кількість сил ворога в Україні може сягати 400 000: близько 300 000 — по лінії фронту на 1 000 кілометрів і 100 00, які завершують вишкіл на полігонах і заходять на лінію фронту, — здебільшого на Донбас. Однак цих сил, на думку більшості експертів, недостатньо для того, аби захопити всю Донецьку область.
«На всю Донецьку область їх точно не вистачить. Припустимо: зайти в тил до Донецького угруповання ЗСУ на Покровськ, Добропілля і Курахове, і постаратися взяти Краматорськ — це дуже далека перспектива. Думаю, вони пройдуть кілька кілометрів, упруться в жорстку безконтактну оборону, почнуть втрачати велику кількість особового складу і зупиняться», — прогнозує Роман Світан.
- брак техніки та іншого оснащення;
«Готовність [російських військ] — технічна і людська — жахлива. Багато людей, не вистачає техніки, екіпірування, забезпечення. Ні Північна Корея, ні Іран не можуть забезпечити Росію сучасним екіпіруванням і озброєнням у належній кількості», — зазначає ізраїльський аналітик Ігаль Левін.
- тактичні помилки керівництва.
Російське керівництво, за інформацією ISW, знову планує наступ на основі помилкових припущень щодо військових можливостей, але, ймовірно, не має достатньої бойової потужності для підтримки більш ніж однієї великої операції. Це впливає на прийняття рішень та тактичні маневри.
Раніше Заборона розповідала про найбільш оптимістичні прогнози на 2023 рік щодо успіхів українських сил у війні з РФ від провідних військових експертів світу. У найменш оптимістичному варіанті рік закінчиться звільненням Криму.
Читати більше новин в Telegram