'
Читаєте зараз
Дніпро та Полтава: польський генерал пояснив неочевидні напрямки можливого наступу РФ

Дніпро та Полтава: польський генерал пояснив неочевидні напрямки можливого наступу РФ

Ilona Kivva
Автор:
  • Велика частина сил з 300 000 мобілізованих у РФ зосереджена у районі Брянська, Курська та Воронежа. Там також дислокуються залишки сил, що відступили з північного напрямку.
  • Російська армія перейшла до стратегії малих кроків, які застосовувала на сході України у 2014 році.
  • Якщо ЗСУ матимуть танковий кулак, зможуть швидко розбити накопичені ворогом сили та відвоювати захоплені території. 

Повторний масштабний наступ Росії може відбуватися з Брянської та Курської областей у південному напрямку. У такому разі під загрозою опиняться Дніпропетровська та Полтавська області. Кінцевою метою такого плану може бути об’єднання наступальних сил ворога із військами на сході, що повністю ізолює цю частину України.

Заборона розповідає про ймовірний план російського наступу зі слів польського генерала Вальдемара Скшипчака.


Росія може наступити з Курська та Воронежа — Вальдемар Скшипчак

Російська армія, найімовірніше, спробує здійснити другий масований наступ на Україну. Однак це може відбутися не зі сторони Білорусі, розповів у інтерв’ю BBC генерал Вальдемар Скшипчак, який командував Сухопутними силами війська польського з 2006 по 2009 роки, а також був заступником міністра оборони країни.

«Після того, як росіяни програли битви навесні та влітку [2022 року], вони вивели та накопичили свої війська в районі Брянська, Курська та Воронежа. Починаючи з жовтня, вони відновлювали там свої сили. Я вважаю, що саме для атаки проводять велику мобілізацію. Вона в них доволі хаотична, але вони мають резерв з 1.2 млн людей. З них 300 000 мобілізованих проходять відповідну підготовку та тренування. Велика частина цих сил зараз зосереджена саме в цих трьох регіонах», — каже військовий.

Лінія кордону, що паралельна пунктам зосередження російських військ. Скріншот: Google Map

Читати більше новин в Telegram

Тож масований наступ, на думку генерала, може відбутися з території Росії. Якщо ворожі війська вдарять з цього боку, найімовірніше, рухатимуться в південному напрямку: на захід від Харкова, вздовж річки Ворскла, що впадає в Дніпро. У такому разі під ударом опиняться Полтава та Дніпро. Кінцевою метою плану може бути об’єднання сил з цього напрямку з тими, які воюють в районі Соледара і Бахмута, щоб замкнути таким чином цю частину України.

Як протікає Ворскла від території РФ до України, поки не впадає в Дніпро. Скріншот: Google Map

«Дехто вважає, що росіяни знову підуть на Київ. Путін дійсно хотів захопити українську столицю та посадити там свого намісника, але йому це не вдалося. В цьому сенсі він уже програв війну. Як на мене, армія РФ вимушена перейти до стратегії малих кроків, яку застосовувала у 2014 році, щоб захопити Луганськ та Донецьк», — переконаний Скшипчак. 

Кінцевою метою РФ буде окупація частини Харківської області та повне захоплення Луганської, Донецької, Запорізької та Херсонської областей. «ЗСУ якнайшвидше потрібно передати більше танків, бронетехніки та далекобійних ракетних систем, що стріляють на 300 й більше кілометрів. Також потрібно створити танковий кулак, щоб українські війська могли ефективно і швидко звільняти свої території. Він має складатися з 350-400 танків. Потрібно всім країнам скластися й надати броньовики. Якщо ЗСУ матимуть такий кулак, вони розіб’ють російську армію», — резюмував генерал Вальдемар Скшипчак.

Раніше Заборона розповідала про головні етапи підготовки до контратаки зі слів головнокомандувача Збройних сил України генерала Валерія Залужного та генерал-лейтенанта Михайла Забродського. 

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій